Nabídka natáčení - pro firmy i jednotlivce


         Posledních dvacet let jsem po České Republice i Evropě natáčel s videokamerou v ruce a vyzkoušel si nejrůznější druhy a formáty videopořadů - od jednoduchých záznamů až po pečlivě sestříhávané videoklipy, reportáže, rozhovory a reklamy.

        Vše, co jsem se naučil s kamerou, mohu využít i v natáčení pro vás, ať už jde o zakázku firemní, nebo osobní. Mohu natočit vystoupení, akci, svatbu, ples, přednášku, záznam divadla, koncertu, taneční akce .... a nesejde na tom, zda je to záznam z Národního divadla, nebo ze školní besídky ...

Záznam z ulice

Záznam z tiskové konference

Záznam módní přehlídky

Záznam z hudebního studia

Záznam z divadla

Záznam přenášky

       Natáčím s jednou kamerou ze stativu i z ruky, případně mohu dát jednu kameru na stativ (třeba točit celkový záběr) a s druhou točit detaily, pak je sestříhat. To ještě zvládnu sám. Pokud je třeba, mohu na místo domluvit a zařídit i více kamer (a kameramanů k nim), je to jen otázka vašich financí.

        Pokud natáčím sám, moje cena je jeden až tři tisíce Kč za den natáčení. Cena se liší podle náročnosti natáčení - i podle klienta, něco jiného je udělat záznam prvního vystoupení dítěte na školní besídce, něco jiného je natáčet celý den továrnu a pak z toho stříhat reklamní video.

       K této ceně si účtuji také náklady na cestu k vám a zpět - vlak, bus, auto ... ze Štětí, kde v současné době pracuji (Štětí je mezi Mělníkem a Litoměřicemi). Dále si účtuji cenu za střih a zpracování natočeného videomateriálu - a ta se také při každém natáčení liší.

      Nejčastějším dotazem klienta je to, kolik bude stát video, když bude mít pět minut, deset minut .... ale na tom záleží ze všeho nejméně. Podstatné pro stanovení ceny za střih je to, kolik času u počítače (tedy úpravou ve střižně) tím strávím.

      Pokud někam přijedu, třeba do divadla, postavím si na místo stativ s kamerou a natočím záznam dvouhodinového školního představení, nebo přednášky na podiu, pak zase odjedu - tak doma jen videomaterál ostřihnu na začátku a na konci, dám k němu nějaké úvodní titulky, zkontroluji zvuk - a mám hotovo. V podstatě nic nestříhám a v takovém případě si ani většinou nic neúčtuji, vezmu si třeba jen tisícovku za vše a jsem spokojený (a lidi také), i když výsledné video má dvě hodiny.

      Pokud udělám třeba propagační záznam a rozhovor z veletrhu pro konkrétního vystavovatele od jeho stánku, také to umím udělat i úplně sám - postavím si kameru na stativ, jdu s mikrofonem před kameru, natočím rozhovor o výrobcích, pak si vezmu kameru do ruky a udělám si různé pohledy na stánek, na kupující veřejnost, na jednotlivé výrobky, na atmosféru veletrhu .... a doma si to vše dám do počítače a minimálně celý den si s tím hraju. Pak si řeknu o tři až pět tisíc - za natáčení a za střih, protože s tím bylo docela dost práce jak na místě natáčení, tak potom ve střižně - a výsledné střihové propagační video (vlastně reklama) má třeba jenom osm, deset minut finální délky.

      Pokud do videa použiju moderátorku - je to jeden tisíc korun pro ni navíc (+ doprava k vám a zpět) za každý den natáčení).

PR rozhovor z moto-veletrhu

PR rozhovor z Beauty veletrhu

       Pokud by chtěl třeba začínající zpěvák, nebo zpěvačka udělat jednodušší pěkný videoklip, nebo videomedailon (umělec/umělkyně, sportovkyně, ....) pro svou prezentaci na internetu, nebo nějaký podnikatel, podnikatelka předvést svůj salon, dílnu, prodejnu a v něm své služby, nebo výrobky, případně větší hotel natočit video se vším, co nabízí a co je zajímavého v jeho okolí .... je to už docela hodně různých záběrů, hodně natáčení a daleko více času, stráveného následným střihem a úpravou natočeného materiálu.

Ukázka videoklipu

Představení módního atelieru v Opavě

Větší  hotel a jeho okolí

Představení beauty salonu v Ostravě

Medailonek krasobruslařky

Prodejna a výrobky v prodeji

       Další možností je natáčení u mě přímo ve Štětí - zde se mohu v klidu věnovat třeba natočení rozhovoru o jakémkoli tématu, třeba o sportovním cvičení, škole, či kurzech, tím vám udělat nábor a reklamu, můžeme tak natočit upoutávku a pozvánku na jakoukoli událost (soutěž, akci, festival, jarmark, vystoupení, sportovní den, ....) s využitím vašich videí a fotografií z minulých ročníků - nebo například magazín o vaření s nějakým konkrétním potravinovým produktem, nebo kuchyňským přístrojem - a tím jej divákům představit - v podobě propagace, nebo recenze.

Rozhovor o Taijiquanu v ČR

Magazín o vaření s konkrétním pivem KORMA


      Natáčení je tvůrčí záležitost - nikdy přesně nevím, co mě na místě čeká, ale umím si poradit s prostředím, s lidmi, se světlem. Umím uklidnit lidi nervozní, kteří se bojí být před kamerou a mluvit na mikrofon. Umím si nejen vše sám připravit a natočit, ale i vzít mikrofon, jít před kameru a udělat s kýmkoli příjemný a přátelský rozhovor o tom, kdo je, co dělá, co prezentuje, vyrábí a pod....  Se vším vám poradím dopředu, cokoli se dá udělat znovu a znovu, dokud to není dobré. Je-li to vhodné, vezmu s sebou půvabnou moderátorku, která dá vašemu prostředí, či výrobkům potřebný šmrnc a oživí vaše PR video.

      Výsledná cena je pak souhrnem času a vynaložených výdajů při natáčení samotném - a času, stráveného úpravou a střihem natočeného materiálu a výrobou samotného produktu (finálního videa).

      Proto na této stránce nenacházíte ceník, ale vysvětlení podstaty práce s kamerou a střižnou. Každá zakázka je jiná, jinak náročná - a za jiné peníze.

     Z toho tedy plyne - máte-li zájem si ode mne nechat cokoli natočit, napište mi na mail :

jaroslav.polak.praha@seznam.cz

nebo zavolejte na mobil : 704 154 406 (Jaroslav Polák)

     A popište mi, o co jde a co potřebujete - a já vám nezávazně a zdarma udělám návrh realizace a stanovím návrh ceny a postupu - přihodím i nějaké zkušenosti a nápady :-) . Pak se buď domluvíme, nebo ne - ale budete vědět, kolik chci a za co to chci - jednám vstřícně, zcela otevřeně, tak, aby byly spokojené obě strany.

     A ještě technicky - točím a tvořím jen a pouze videa v kvalitě HDV 1080i - na internet. Nemám techniku a zázemí na střih profesionálních videí do velkých televizí a pod ....

                                                                                                                    Jaroslav Polák, Mozaika TV

Z mých videí - pro inspiraci