Na svou první velrybu nikdy nezapomeneš

Ralf Kiefner, Nakladatelství KAZDA Brno 2019   www.knihykazda.cz


Na svou první velrybu nikdy nezapomeneš

Ralf Kiefner, Nakladatelství KAZDA Brno 2019 www.knihykazda.cz


     Nechte se okouzlit těmito fascinujícími mořskými velikány a přidejte se k Ralfu Kiefnerovi, jednomu z nejvýznamnějších znalců velryb, na jeho výpravách. Následujte jej do hlubin, kdy se pouze se šnorchlem a ploutvemi potápí v oceánu, aby mohl velrybí zpěv pocítit na celém těle, nebo na chvíli doprovázet velrybí matku s mládětem na jejich mořské pouti. V této knize se rovněž dozvíte mnoho o chování, potravě a rozmnožování velryb.

     Ralf Kiefner pozoroval velryby na nesčetných cestách v nejrůznějších koutech naší planety. Učinil překvapivé objevy a nejednou s těmito fascinujícími mořskými savci zažil dojemné okamžiky.


      Je jedno, jak dlouho o tom člověk sní a jak dobře se na to připraví - první setkání s velrybou nebo s delfínem je pro každého jedinečným zážitkem, který se vám nesmazatelně zapíše do duše. Jen samotná velikost a půvab těchto obřích tvorů, jejich neskutečná síla a ladnost jejich pohybů, už jen to se těžko popisuje slovy.

      Společně s manželkou Andreou jsme měli příležitost zažít při setkání s kytovci úžasné a někdy i značně choulostivé situace. Mnozí si myslí, že cesta za filmováním, či fotografováním je něco jako dovolená. Často nám někteří lidé přátelsky nabízejí, že pomůžou se zavazadly. Neuvědomují si však, ž s sebou mnohdy na cesty vezeme stovky kilogramů a z toho zabírá oblečení jen naprosté minimum. Právě jen tolik, aby se jím daly kufry vypolstrovat a citlivé přístroje tak byly v bezpečí.

       V našich dokumentech a fotoreportážích stojí vždy na prvním místě krása a jedinečnost těchto tvorů a stejně tak i jejich ochrana. Chceme své diváky a čtenáře s velrybami a delfíny dobře seznámit a prostřednictvím nevšedních a působivých záběrů v nich probudit zájem o jejich ochranu. Naším cílem je upozorňovat na ohrožení, kterému jsou tyto živočišné druhy vystaveny a přitom co nejméně zasahovat do jejich přirozeného chování.


Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :