Na plné koule

Pavel Šíma - Nakladatelství Bizbooks, Albatros média a.s.  2017


"Přestaň hledat výmluvy, začni hledat řešení!"

     Představ si, že vlastníš dostihového koně, který má hodnotu deseti milionů korun. Máš? A teď mi řekni, jestli bys takového koně nechal kouřit, chlastat a cpát se hamburgery.  Samozřemě je to absurdní otázka, páč koně nechlastaj. Každopádně bys ho velice pravděpodobně nekrmil ničím španým a nenechal ho stát v dešti. Naopak bys mu dopřál tu nejlepší stáj, nejlepší krmení, cvičitele a veterináře. Když bys měl koně s hodnotou deseti milionů korun, nechtěl bys, aby tu hodnotu ztratil. Vlastně bys chtěl, aby byl v co nejlepší formě, aby ti vyhrával závody a přinášel ti tak další a další prachy.

     A co kdybych ti řekl, že už jednoho takového koně máš? Jsi to ty sám. Kdybys bral pouze průměrnou mzdu, vyděláš za 40 produktivních let okolo 10 milionů korun (v cenách roku 2016). Pakliže čteš tyto řádky a makáš na sobě, je pravděpodobnější, že to bude víc. Takže ty sám, tvoje tělo, tvoje skilly a tvůj mindset mají potenciální hodnotu klidně padesáti mega. Přesto hulíš, chlastáš, bereš drogy, krmíš se junkfoodem a sereš na vzdělávání.

     Hele, já taky chlastám a beru drogy. Rekreačně na tom není nic špatnýho. Jenže já si sakra dobře uvědomuju, že já jsem svá nejlepší investice.

      Spousta chytrolínů se ti bude snažit nakukat, že nejlepší investice jsou akcie, dluhopisy, penzijní spoření, životní pojistka, nebo tvoje vlastní firma.

     Hovno. Ta nejlepší investice jsi ty sám.

Nakladatelství Bizbooks, Albatros média a.s.

 www.albatrosmedia.cz