Na dveře klepe smrt

Peter James, Nakladatelství Brána 2017


     Podívala se na něj jinýma očima "No, vy jste ale jedno velké překvapení, pane Ericu!"  Uvnitř ho svíral hněv. Jak se té zatracené ženské zbavit? Slabě se usmál. "Všichni máme svá malá provinilá tajemství, že?"

     "Ano," odpověděla. "To je pravda. Velká pravda. Máme, že?" Zdvihl prst k ústům. "Nikomu to neříkejte!"

     "Neřeknu," odpověděla. "Slibuju. Bude to naše malé tajemství!" Opustila místnost a on se s úlevou vrátil ke svému sendviči. Listoval stránkami novin. Na páté straně zaujal jeho zrak titulek "Záhadná vražda v Sussexu v pořadu Crimewatch".

     Pomalu a dychtivě ten článek četl a dojídal přitom oběd. Pak se vrátil ke článku na titulní straně. "Provinilá tajemství!"  Usmál se.

.............................

     Pro losangeleského producenta Larryho Brookera je to film, který by mu mohl vynést bohatství, jež se mu tak dlouho vyhýbá ... Pro rockovou superstar Gaiu, která zoufale touží po tom, aby ji brali vážně jako herečku, je to role, jež by jí mohla přinést nominaci na Oscara. Pro město Brighton má zase nevyčíslitelnou hodnotu publicita, která plyne z toho, že se zde natáčí velký hollywoodský film o největším milostném příběhu v dějinách tohoto města - o lásce mezi anglickým králem Jiřím IV a Marií Fitzherbertovou. Pro detektiva-superintendanta Roye Gracea ze sussexské kriminálky je to noční můra, která se mu odvíjí před očima.

Nakladatelství Brána 2017

www.brana-knihy.cz