Můj květinový ateliér

Markéta Keclíková, Nakladatelství Smartpress 2017


     Květiny, ohromující ve svém nekonečném množství tvarů a barev, nás obklopují odjakživa. Když se narodíme, je dobrým zvykem přinést mamince kytici, s nástupem do školy (a pak při každém vysvědčení) nosíme kytičku paní učitelce, ani první rande se většinou neobejde bez květin. Promoce, narozeniny a svátky, všelijaká výročí - to snad ani nemusím zmiňovat. Nejvíce si zejména dámy užijí květin  a květinové výzdoby na své svatbě - to bývá většinou naposledy, kdy řešíme květiny "ve velkém". Zkrátka je určitě dobré květinám alespoň trošku rozumět, vědět, jak je správné nakoupit a jak se o ně postarat, při jaké příležitosti je vhodné květinu dát (přičemž snad neexistuje nevhodná příležitost), a pokud budete i vědět, jak správně naaranžovat kytici ve váze a uvázat pugét, garantuji vám, že tyto znalosti váš život pouze a jen obohatí.

      Tato kniha je tedy určena všem, kdo mají rádi květiny, pěkné věci a jsou kreativní - ať už jde o začátečníky, pokročilé, či profesionály - každý by si měl v knize najít to své.

      Markéta Keclíková vystudovala fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze. Protože však odjakživa milovala květiny, rozhodla se jít leckdy trnitou cestou za svým květinovým snem. Své floristické dovednosti nasbírala na specializovaných kurzech v evropských metropolích - v Paříži, Londýně, či Amsterodamu, které udávají směr evropské floristice.

      Kniha je určena všem, kdo milují květiny, jejich přirozenou krásu, půvab a dekorativnost a touží proniknout hlouběji do tajemství květinové vazby a aranže.

Nakladatelství Smartpress 2017

 www.smartpress.cz