Moje srdce a jiné černé díry

Jasmine Wargaová  -  nakladatelství Argo 2016


     Spoustu času trávím úvahama o tom, jaký je to asi pocit, když člověk umírá. Jak umírání zní. Třeba vybuchnu jako ty noty, vyrazím ze sebe poslední výkřik bolesti a pak se jednou provždy odmlčím. Nebo se proměním ve statický šum, jehož tiché praskání uslyšíte, jenom když opravdu hodně napnete uši.

.........................

     Aysel, šestnáctiletá Američanka s tureckými předky, se ocitá v tísnivé situaci. Otec se dopustil hrozného činu, matka založila novou rodinu a inteligentní Aysel trpí její nevšímavostí. Uzavírá se do svého světa, navíc jí trýzní pomyšlení, že možná má v sobě cosi podobného, jako její otec. Cosi, co se jednou probudí a ona spáchá něco děsivého ...

     .... Jako jediné východisko se jí jeví ... sebevražda. Poněkud paradoxně však nemá odvahu spáchat ji sama a proto si na příslušném internetovém portálu vyhledá "parťáka na sebevraždu".

..........................

     "Koukni, Aysel." Vzal mi ruce do dlaní a zmáčkl je. "Já vím, že to vůbec nedává smysl. Celá tahle situace je totálně ujetá a na hlavu, ale my se tím nesmíme nechat zblbnout."

...................

nakladatelství Argo  2016

www.argo.cz