Mister

E. L. James, Nakladatelství Baronet Praha 2019  www.baronet.cz  distribuce Knihcentrum  www.knihcentrum.cz


Mister

E. L. James, Nakladatelství Baronet Praha 2019 www.baronet.cz distribuce Knihcentrum www.knihcentrum.cz 


     Londýn v roce 2019. Maxim Trevelyan vede bezstarostný život. Je pohledný, má přátele v aristokratických kruzích a peníze. Nikdy nemusel pracovat a zřídkakdy spí sám. Vše se ale mění během nešťastné události, po níž Maxim zdědí šlechtický titul, bohatství a nemovitosti, avšak také veškerou související zodpovědnost. Na tuto roli není připraven a zdráhá se jí zhostit.
     Daleko větší výzvu však pro něj představuje potlačování touhy, již cítí k záhadné mladé ženě, která nevlastní o mnoho víc, než nebezpečnou a vtíravou minulost a teprve nedávno se přistěhovala do Anglie. Uzavřená, krásná a hudebně nadaná žena je přitažlivou hádankou, jež mění Maximův chtíč ve spalující vášeň, jakou nikdy předtím nepocítil a ani se ji neodvažuje pojmenovat. Kdo je Alessia Demachi? Dokáže ji Maxim ochránit před zlobou, která ji pronásleduje? A jak zareaguje Alessia, až zjistí, že i Maxim skrývá svá vlastní tajemství?
     Nechte se unášet ze srdce Londýna napříč divokou panenskou krajinou Cornwallu až k drsné a hrozivé kráse Balkánu. "Mister" je jako jízda na horské dráze plné nebezpečí a touhy, kterou prolétnete se zatajeným dechem až do poslední strany.
.............................
     Alessia mi bříškem prstu obkresluje obrysy tetování a já zadržuju dech a potlačuju vzdychnutí, protože mi její lehký dotek prostupuje celým tělem a koncentruje se do slabin.
       "Tohle je symbol naší země", zašeptá. "Dvouhlavý orel je na naší vlajce."
Jaká náhoda.
     Zatínám zuby. nejsem si jistý, jak dlouho ustojím její dotek, než se mi doopravdy postaví.
       "Ale ne tyhle žluté kroužky,"dodává.
     "Těm se říká bezanty," vysvětluju skřípnutým hlasem.
     "Bezanty?"
     "Ano. Představují mince."
     "Já vím, v albánštině máme stejné slovo. Proč máš to tetování? Co znamená?" vrhla na mě podmanivý pohled.
..............................
       E.L. James je nevyléčitelnou romantičkou a nepokrytou fanynkou. Po pětadvaceti letech práce v televizi se rozhodla splnit si dětský sen a pustila se do psaní příběhů, které se dokázaly vtisknout do mnoha čtenářských srdcí. Výsledkem je kontroverzní a smyslná romance "Padesát odstínů šedi" a její dvě pokračování "Padesát odstínů temnoty" a "Padesát odstínů svobody". V roce 2015 vydala autorka bestseller "Grey", příběh "Padesát odstínů šedi" převyprávěný pohledem Christiana Greye a v roce 2017 úspěšně navázala jeho pokračováním "Darker". Po celém světě se prodalo na 150 milionů výtisků jejích knih ve více než padesáti jazycích.
      Jméno autorky se objevilo v žebříčku "Nejvlivnější lidé světa" časopisu "Time" a v žebříčku časopisu "Publiskers Weekly" - "Osobnost roku". Román "Padesát odstínů šedi" obsadil čelní místo žebříčku bestsellerů New York Times na nepřetržitých 133 týdnů.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :