Míchané saláty ve sklenici

Karin Stöttinger,  Nakladatelství ANAG 2016


      Když se dětské sny stanou skutečností, může vzniknout něco zázračného.... K této knize mne inspirovala první dovolená, kterou jsem strávila surfováním v Jižním Španělsku. Ve sportkempu v poledne většinou podávali letní salát - chutný, jednoduchý - a servírovaný ve sklenici, kterou si bez problémů můžete vzít kamkoliv s sebou. Chytila jsem se tohoto nápadu a doma ho dále rozvíjela. Začala jsem do kanceláře nosit saláty ve sklenici, s dresinkem zabaleným zvlášť, a brzy jsem zásobovala jídlem všechny kolegy, s nimiž jsem trávila čas oběda. Brávala jsem do práce až dvanáct porcí salátu. Zpětná vazba mých kolegyň a kolegů byla natolik pozitivní, že jsem se rozhodla podniknout něco víc ... napsat tuto kuchařku.

      Inspiraci pro svoje recepty jsem nacházela na cestách, v rozhovorech s přáteli, při společném vaření s rodinou, procházkách mezi stánky víkendových trhů, nebo při toulkách po londýnských street food marketech. Čím dobrodružnější jsou kombinace chutí, tím raději experimentuji.

      Tajemství dresinku spočívá v protřepání. V každé domácnosti se najde ocet, olej, sůl, med a hořčice. Když je smícháte ve správném poměru a směs protřepete, vznikne krémová emulze, jež propůjčí každému salátu speciální chuťový říz. Pokud se jednotlivé komponenty dresinku oddělí, znovu je snadno spojíte dalším zatřesením.

Karin Stöttinger, Nakladatelství ANAG 2016

 www.anag.cz