Méně je více

Joshua Becker, Nakladatelství ANAG 2018   -   www.anag.cz

 

Joshua Becker

Nakladatelství ANAG 2018 www.anag.cz


     Většina z nás vlastní příliš mnoho věcí, které jsou pro nás velkým břemenem. Jsme unavení z uklízení, organizování a porovnávání. Herna je neuklizená, šuplíky nejdou dovřít. Šatníky jsou přeplněné a auto se do garáže nevejde ani náhodou. Důkazy o vlastnictví všemožných věcí jsou všude kolem nás.

     A co hůř, toto neustálé hromadění nás pomalu začíná okrádat o naše životy. Odvádí nás od našich vášní. Krade náš potenciál. Ubírá z našich zdrojů, které jsou již dost limitované. Ale hlavně nás rozptyluje od života, který bychom si přáli žít.

Žijte lepší život i s méně věcmi.

     Jeden z největších obhájců minimalismi dnešní doby, Joshua Becker, trávil svůj život hromaděním věcí, jenže potom si uvědomil, že ho toto vlastnictví nečiní natolik šťastným, jak si myslel, a co hůř, omezuje ho to i ve věcech, které by ho šťastným učinit mohly. Místo toho, aby ho věci, které vlastnil, naplňovaly radostí, jen odváděly jeho pozornost od ostatních, mnohem důležitějších věcí. Jeho kniha "Méně je více" vám pomůže :

  • rozpoznat životodárné výhody, které s sebou přináší vlastnicví menšího množství věcí
  • uvědomit si, jak vás vlastnictví všech těchto věcí omezuje v plnění svých snů
  • vytvořit osobní praktický přístup, který vám pomůže s odstraněním nepořádku z vašich domovů a životů
  • objevit vnitřní pohodu, radost a zbavit se závislosti
  • radovat se z vlastní štědrosti
  • pochopit, že nejlepší na minimalismu není uklizený dům, ale možnost žít svůj život naplno

      Je nejvyšší čas začít vlastnit svůj majetek namísto toho, abyste se jím nechali ovládat. Koneckonců krása minimalismu netkví v tom, čeho se díky němu zbavíte, ale v tom, co díky němu získáte.

Zajímavá různá videa z produkce NET-TV Mozaika EU: