Matčina hra

Sandie Jonesová, Nakladatelství COSMOPOLIS - GRADA  2019  www.grada.cz


Matčina hra

Sandie Jonesová, Nakladatelství COSMOPOLIS - GRADA 2019  www.grada.cz


      Od prstů od nohou se mi po celém těle začalo rozlévat horko, jako když sopka vychrlí proud lávy. Všechno mě svrbělo a zvedal se mi žaludek. Svíravý pocit v hrdle byl neklamným důkazem blížícího se pláče, ale zuřivým mrkáním se mi podařilo ten příval slz zastavit. Rychle jsem se obrátila k ostatním hostům zády, aby neviděli, jak rudnu ponížením. Snažila jsem se usmívat a předstírat, že jsem nikdy neočekávala, že bych se mohla ocitnout na "rodinné" fotografii. Koneckonců, uvažovala jsem, ještě nejsem součástí rodiny, takže se vlastně nic tak strašného nestalo. Až na to, že stalo a vážně mě to zranilo.
................................
     "Matčina hra" je návykový psychologický thiller plný nečekaných zvratů o ničivém vztahu mezi Emily, jejím přítelem Adamem a jeho matkou Pammie. Ukazuje, jak mocná může být síla manipulace a že všechno nemusí být tak, jak se na první pohled zdá.
..............................
     I máma měla co dělat, aby se jí podařilo skrýt překvapení v hlase, když jsem jí oznámila, že Pammie si v sobotu vyrazí s námi. "Aha, tak dobře miláčku, cokoli si přeješ. Je to tvůj den", odtušila demokraticky.
      "To si do prdele děláš srandu?", zavřeštěla Pippa, které svoboda projevu nečinila takové potíže.
      Den předtím už jsem, jen nerada, zavolala Sebovi, abych mu oznámila, že jsem si to s jeho přítomností na zkoušce šatů rozmyslela.
     "Ale já tě chci vidět dřív, než tě uvidí i všichni ostatní", řekl. Z jeho hlasu čišelo zklamání.
      "Však mě uvidíš. Budeš mě přece česat na svatbu", připomněla jsem mu.
      "Jak myslíš", odpověděl stroze předtím, než zavěsil.
      Nevím, proč jsem nakonec podlehla tlaku, ale zdálo se mi to jednodušší. Alespoň jsem si tak mohla odškrtnout jeden problém, kterého jsem měla až nad hlavu a chtěla jsem jen trochu klidu.
.........................
       Adam zbožňuje Emily. Emily je přesvědčená, že Adam je perfektní muž. Nevěřila, že někoho takového někdy potká. Ve stínu na ni ovšem číhá soupeřka, kterou nic nezastaví.
      Emily si vybrala Adama, ale nevybrala si jeho matku Pammie. A Emily brzy zjistí, kam až je Pammie schopna zajít, aby dosáhla svého. Aby Emily odešla navždy.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :