Manuál pouličního fotografa

David Gibson, Nakladatelství Zoner Press a.s.  2014        www.zonerpress.cz


Manuál pouličního fotografa

David Gibson, Nakladatelství Zoner Press a.s. 2014 www.zonerpress.cz


      Možná se zdá divné, že se někdo prochází s fotoaparátem a přitom nemá žádný konkrétní cíl, ale stačí malé kouzlo a najednou je to ta nejpřirozenější a nejzábavnější aktivita.

      Ve fotografické části knihkupectví mne vždy nejméně přitahují police s instruktážními a technickými knihami. K těmto knihám nemám praktický ani citový vztah. Když jsem koncem 80tých let začal fotografii studovat, teorie mě od fotografování málem odradila. Srážela mou sebedůvěru a tento pocit je ve mě stále hluboce zakořeněn. Mnohem raději se dívám na skvělé fotografie, zejména pouliční. Proto jsem se učil fotografovat a z této perspektivy vycházím v celé knize. Doufám, že samotné fotografie, které jsem zde soustředil, poslouží jako inspirace čtenářům, kteří se možná o pouliční fotografii začínají zajímat.

........................................

      Manuál pouličního fotografa, je knihou, oslavující pouliční - street - fotografii. Autor vás provede dvaceti projekty zaměřenými na témata, která jsou pro pouličního fotografa zásadní, například sekvence a opakování, stíny, nebo pořádek a zarovnání, a doplní je ukázkami z prací dvacítky světově uznávaných osobností street fotografie.
       David Gibson je jedním ze zakládajících členů In-Public, první moderní společnosti street fotografů. In-Public, která vznikla v roce 2000, se stala stěžejní mezinárodní autoritou ve stále rostoucí a populárnější pouliční fotografii. David je nejen aktivním fotografem, ale i známým a respektovaným školitelem a konzultantem. Vede fotografické kurzy a workshopy pro zájemce o pouliční fotografie po celém světě, od Bangkoku, Bejrútu, nebo Singapuru až po Londýn, Amsterodam, Stockholm, nebo Varšavu.

Nenechte si ujít originální videa z produkce naší televize :