Ideální mačeta pro prosekávání plevele či hustého porostu, k vyčištění místa pro tábořiště nebo na řezání větví stromů.

      Čepel typu cutlass má obloukovité ostří. Čepel se rozšiřuje směrem ke špičce a je vyrobena z bohaté uhlíkové nerezové oceli 1085 kalené do tvrdosti 52-54 HRC.  Čepel má černou povrchovou úpravu eliminující nežádoucí odlesky a zamezující korozi. Na čepeli je u rukojeti nápis KA-BAR.

       Ergonomická rukojeť je vyrobena z kvalitního a odolného Kraton G® - materiál odolný působení potu, vody, chemikálií a dobře vzdorující opotřebení - a má protiskluzovou úpravu - drážkování.  Zakončení rukojeti se rozšiřuje směrem dolů a bezpečně tak brání vyklouznutí mačety z ruky při práci.

      Mačeta je dodávána s pevným a robustním koženým Cordura® opaskovým pouzdrem. Pouzdro je vybaveno dvěma pojistnými popruhy na patentku na fixaci mačety.

Celková délka: 41,9 cm.

Délka čepele: 27,9 cm.

Tloušťka čepele: 4,2 mm.

Typ: Cutlass.

Hmotnost: 544 g.

Materiál čepele: nerezová ocel 1085 High Carbon Steel tvrdosti 52-54 HRC.

Materiál rukojeti: Kraton G®.

Úhel ostří: 20o.

Barva: čepel - černá, rukojeť - černá.

Pouzdro: černé kožené Cordura® pouzdro na opasek.

     Mačeta, kterou jsem si vybral pro natáčení technik přežití ve volné přírodě u TOP-ARMYSHOP.CZ  mně oslovila svou na první pohled danou účelností, robustní jednoduchostí a vzbuzuje pocit kvality. Oceňuji též celočerné provedení, které zamezuje zbytečným odleskům.  V ruce mačeta sedí dobře, má svou váhu, která je ve švihu dobře cítit. Není to v žádném případě "plechárna" z vietnamského stánku, ale kvalitní ocel. Viditelně je to nejen mačeta - nástroj, ale také jedna z nejideálnějších zbraní pro osobní sebeobranu. 
      Točíme s mačetou už více než rok, je stále jako nová, velmi ostrá, v ruce sedí úžasně, má váhu a švih, ale rozhodně není těžkopádná. I po přeseknutí desítek docela silných větví a kmínků s ní klidně naříznete špekáček na opečení - je stále ostrá a nebylo třeba zatím nijak brousit.  Opravdu mohu jen doporučit.
Jaroslav Polák, Mozaika TV

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :