Lži

T. M. Logan, Nakladatelství OLDAG Ostrava 2017    www.oldag.cz


Lži

T. M. Logan, Nakladatelství OLDAG Ostrava 2017  www.oldag.cz


     Joe Lynch má šťastný život - je spokojený ve své práci učitele, zbožňuje svého malého synka a i po deseti letech manželství je až po uši zamilovaný do své ženy. Nikdy neměl problémy s policií, neplatil ještě ani jedinou pokutu a nikdy nemusel lhát manželce. Avšak jednou jeho malý syn spatří něco, co Joeovi od základu změní život. Při cestě domů ze školy uvidí malý William auto Joeovy ženy vjíždět na parkoviště jednoho hotelu. Jak je to možné? Má přece na opačném konci města hrát tenis? Joeovo rozhodnutí vůz sledovat uvede do pohybu sled zcela nepředvídatelných událostí. Jeho život se hroutí pod tíhou klamu a zrady a Joe je vtažen do hry bez pravidel proti chytrému a rafinovanému soupeři, který, zdá se, je vždy krok před ním. Joe si velmi brzy uvědomí, že přijde o všechno, pokud se mu nepodaří zjistit, kde je pravda.
..............................
     Když jsem se oženil s Mel, věděl jsem, že je nezávislá a respektoval jsem to, líbilo se mi to na ní. Líbilo se mi, že chce mít čas pro sebe, pro své záliby a přátele. Zrovna tak respektovala ona mě a věděla, že jsem jiný, než většina manželů jejích kamarádek v tom, že jsem rád býval doma s Williamem, rád jsem s tím prckem trávil čas. Nikdy jsem nelitoval, že jsem si v prvních dvou letech po jeho narození snížil úvazek na tři dny v týdnu, abych se mu mohl víc věnovat, než půjde do školy. Mel se po čtyřech měsících mateřské vrátila ke své práci na plný úvazek, ale bylo to její rozhodnutí a já jsem je plně chápal. Stejně vydělávala víc než já se svým učitelským platem a byla v práci ohromně dobrá. Naprosto jsme se shodovali, zapadali jsme do sebe jako dílky puzzle.
     Nelhali jsme jeden druhému.
     Ale teď se zdálo, že všechno důvěrně známé se vytrácí. Byli jsme spolu dvanáct let, z toho deset let jako manželé.
...........................
     T. M. Logan býval reportérem Daily Mail a v současné době pracuje jako zástupce ředitele pro komunikace na Nottinghamské univerzitě.
     Narodil se v Berkshiru anglickému otci a německé matce. Žije v Nottinghamu s manželkou a dvěma dětmi.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :