Lúzři - tým v nemilosti

Sophie Hénaffová, Nakladatelství X.Y.Z., Albatros média 2017


Nakladatelství X.Y.Z., Albatros Média a.s. 2017

www.xyz.cz     www.albatrosmedia.cz

     Alexandre skrze pancéřované okno potěžkal cihlu zlata. Byla těžší a zároveň hladší, než by se mohlo zdát. Šlo o zlatý hřeb muzea, marketingový magnet. Když člověku u vchodu vraceli lístek, bez ptaní mu na prsa přilepili oválnou samolepku hlásající černým písmem na zlatém podkladu : I lifted a gold bar. Potěžkal jsem zlatý ignot. Sem se nechodilo jen tak zbůhdarma, muselo se to dávat všem na vědomí. Alexandre cítil jemný dotyk Rosiny dlaně na pokožce své holé paže.

     "Necítím se dobře ...", špitla, jako pokaždé, když chtěla snídani do postele.

     "Jestli to říkáš proto, abych pro tebe ukradl smaragd, tak s tím nepočítej," zažertoval Alexandre. "Jsou tady všude kamery."

     "Ne, ne. Myslím, že mi praskla voda," vzdychla a stiskla mu paži silněji. Vyčrpaně se opřela Alexandrovi o ruku a sklouzla na zem. Voda? Jaká voda? "Přece neporodíš tady? Teď?"

    "Ba jo, myslím, že ano."

................................

     Nejneschopnější policejní tým v čele s komisařkou Capestanovou jde do akce!

      Mimořádně oceňovaný detektivní román s ústřední postavou mladé komisařky Anne Capestanové vyprání s humorem, napětím a feministickým nádechem příběh o nežádoucích policistech. Šéf pařížské justiční policie, takzvané šestatřicítky, dostane skvělý nápad sestavit tým lúzrů, alkoholiků, homosexuálů, pisálků, zkrátka všech těch, kteří nemohou dostat vyhazov, i když jsou k ničemu, nebo vadí svým nadřízeným. Nové oddělení je "uklizeno" mimo policejní struktury i oficiální adresu. Do čela týmu těchto odepsaných kriminalistů přichází ambiciózní Anne Capestanová, která je takto potrestána za neoprávněné použití zbraně. Měla by sklopit uši, být zticha a plnit rozkazy, ale ona chce dokázat, že má na víc ...