Logan: Wolverine - Noir

Jamese Mangolda - Bontonfilm 2017 - Logan: Wolverine obsahuje na Blu-ray i černobílé zpracování filmu


Logan: Wolverine obsahuje na Blu-ray i černobílé zpracování filmu

Fanoušci si černobílou verzi "Logan noir" užili na výjimečné projekci v kině

     Film Logan: Wolverine vyšel na DVD a Blu-ray, samotný snímek doprovází na discích i řada bonusů a pohled do zákulisí na natáčení. Největší pozornost ovšem budí fakt, že ke svému vydání na fyzických nosičích dostal Logan svojí stylovou černobílou verzi. Logan noir. Samostatný disk s černobílým vydáním filmu je k dostání ve speciálním Blu-ray balení DigiBook, kde ji doprovází i knížka černobílých fotografií z filmu, nebo ve sběratelském Steelbooku.

     Poslední osudová kapitola Logana je podle režiséra Jamese Mangolda v takovém zpracování ještě syrovější, než v klasickém barevném. Černobílá varianta filmu dosažitelná nyní na Blu-ray má svůj původ už při přípravách filmu do kin.

     "Během natáčení jsem udělal pár černobílých fotografií a zjistili jsme, jak špinavá a drsná atmosféra filmu je na nich ještě intenzívnější," vypráví režisér James Mangold "Ten westernový a noir pocit byl najednou v černobílé barvě téměř hmatatelný. Během práce ve střižně jsme pak pár fotek zveřejnili a měly skvělé ohlasy. Hodně lidí najednou toužilo vidět celý film jako černobílý. Sny se někdy plní."

Logan: Wolverine vyšel ve čtyřech různých vydáních. Jako DVD, jako Blu-ray, jako Blu-ray DigiBook s knihou fotografií, jako Blu-ray Steelbook. Obě sběratelská vydání DigiBook a Steelbook obsahují vedle kinoverze i černobílou variantu Logan noir.