Levandule

Mirka Koníčková, nakladatelství METAFORA 2017  www.metafora.cz


Levandule

Mirka Koníčková, nakladatelství METAFORA 2017   www.metafora.cz


      Podlehli jste magickému kouzlu bylinky, které se žádná jiná na světě nevyrovná? Pak jste to vy, pro kterého byla napsána tato knížka.

     Kniha "Levandule" by neměla chybět v knihovničce žádného milovníka a obdivovatele této úžasné bylinky. Určena je ale i těm, kteří krásu a přitažlivost levandule objevili teprve nedávno a chtěli by o jejím pěstování a možnostech využití vědět co nejvíce.
      Na stránkách knížky se dozvíte, odkud levandule pochází a jaký je její historický příběh, seznámíte se s druhy populárními u nás i ve světě, najdete odpovědi na rozmanité otázky, týkající se jejího pěstování.
     Poodhalí vám tajemství léčivých vlastností levandulové silice. Naučíte se vyrábět levandulové přípravky, určené k vnitřnímu i vnějšímu použití a dozvíte se, jaké konkrétní potíže pomáhají léčit. Podle jednoduchých receptů si doma snadno vyrobíte léčivou levandulovou kosmetiku. Tvořivé duše v knížce najdou i fotopostupy na výrobu rozličných levandulových dekorací a bytových doplňků. A nechybí ani recepty, ve kterých je levandule originální ingradiencí, propůjčující pokrmům nezaměnitelné středomořské aroma.
...........................
      Není na světě jiná bylina, v níž by se snoubilo tolik vzácných vlastností - krásný vzhled, nezaměnitelná vůně, typická barva, nevšední chuť, široké léčivé a relaxační účinky, skromnost, nenáročnost a schopnost přežít i v nejtěžších podmínkách.
     Snad právě tato všestrannost učinila z levandule rostlinu jedinečnou a po celém světě oblíbenou - a to nejen dnes, ale v průběhu věků, kdy patřila mezi byliny ceněné nad zlato. Nesměla chybět na dvorech faraonů, v komnatách králů a královen, ani v císařských zahradách. Stejně ji milovaly obyčejné pradleny a lazebnice, venkované i městské hospodyně, kterým pomáhala v každodenním životě, léčila je a chránila proti nebezpečným nemocem.
     A to je, myslím, dost důvodů, aby si levandule zasloužila svou vlastní monografii, v níž by byly její unikátní vlastnosti představeny. Pokusili jsme se je přenést na stránky knížky, kterou právě držíte v rukou. Výsledek našeho snažení tak můžete posoudit sami. Čtěte, kochejte se půvabem fialových kvítků a nechte se inspirovat.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :