Lenčiny katastrofy  -  všude plno králíků

Alice Pantermüllerová, Nakladatelství Book media, Knihcentrum.cz  2017


"Všude plno králíků!"

     Xeňa pojmenovala svého králíčka Oskárek, protože se jí moc líbí kreslený seriál "Párek Oskárek" o párku Oskárkovi. Párek v něm prožívá dobrodružství, protože má být uvařený a to by nerad. Xeňa se v těchto věcech dobře vyzná. V televizi a filmových hvězdách a tak. Mnohem líp než já. Já jsem měla deset teprve teď a Xeňa už má deset celou věčnost. Zato já mám víc vědomostí o zvířatech. Napřiklad vím, že je úplně nefér, že Xeňa jich má tolik a já ani jedno. A její králíci jsou tak roztomilí !

      Chtěla jsem si jednoho pochovat, ale schoval se mi za hromadou šatstva, která ležela v koutě.  "Je to neviditelné a páchne to po mrkvi. Co je to?", zeptala se Xeňa. Nevěděla jsem, ale Saša zařvala "Králičí prd!"  Asi jsme se smály hodně šíleně, protože všichni králíci někam zalezli.

...........................................

      Jmenuju se Lenka, mám deset let a jsem poměrně normální. Každopádně mnohem normálnější, než moji rodiče a oba moji blbobráši. Proto taky nechápu, proč se právě mně poslední dobou stává tolik divných věcí. Třeba že se na školní tabuli samy od sebe objevují strašně trapné věty, nebo že mé oblíbené jídlo najednou páchne po růžičkové kapustě. Blééé!  Způsobuje to snad indická zobcová flétna, kterou mi dala máma? Na něco takového přitom vůbec nemám čas. Chci si totiž bezpodmínečně pořídit vlastní zvíře. Mám už i docela dobrý plán, jak to udělat. Jen kdyby mi pořád nestála v cestě ta hloupá flétna .....

Nakladatelství  Bookmedia  www.bookmedia.cz  

Knihcentrum.cz   www.knihcentrum.cz