Lektorky a lektoři našich workshopů


       V současném okamžiku (září 2019) trénuji první zájemkyně o pozici lektorky sebeobrany na workshopech a v kurzech projektu Sebeobrany pro žeby Bodyguard Combat Art. Určitě bych uvítal minimálně další tři až čtyři (alespoň pro první rok, časem i více), protože na větších workshopech, které budeme organizovat ve větších městech, bude třeba více lidí, kteří se budou věnovat účastníkům a radit jim, pomáhat, opravovat je a zodpovídat jejich otázky. Pokud chci, aby byly workshopy a kurzy osobní a přínosné, je třeba se věnovat všem po celou dobu a to mohu jako jedinec tak do cca deseti, dvanácti lidí, pak už bych to prostě nestihl a musí nás být na akcích více.

       Protože se zaměřujeme na cílovou skupinu "dívky a ženy", uvítal bych spíše nové lektorky - ženy. Věkově minimálně 16 let, výše neomezeno. Ideální je, pokud máte sportovní základy a dobrou pohybovou paměť, ale dosud jste žádné bojové umění netrénovala - mohu vás tak ihned učit to, co potřebuji a nemusím vás odnaučovat nejprve něco jiného. Když přijdete po několikaletém tréninku boxu, karate, taekwon-do a budete trvat na svém stylu a jeho technikách, vnesete účastníkům a účastnicím kurzů a workshopů základní sebeobrany jen zmatek do hlav - proto bych raději uvítal ženy, které například trénovaly atletiku, gymnastiku, nebo tancovaly, bruslily a pod .... ale na druhou stranu pokud pochopíte, proč je třeba nevnášet a nemíchat jiné styly a začnete se věnovat jen základní sebeobraně, není vaše dřívější zkušenost s bojovými uměními zásadní překážkou, ale bude k užitku - pokud se vy budete chtít domluvit se mnou, tak se většinou domluvíme :-)

      U lektorek (i lektorů) očekávám, že se ode mne naučí to, co obnáší tento projekt sebeobrany pro dívky a ženy a že to budou předávat dál. Nejde tedy prioritně o to, být skvělou bojovnicí, ale o to, být dobrou lektorkou a umět ostatním na workshopech poradit, opravit je, vidět, co dělají špatně a ukázat jim, jak to dělat dobře, zodpovědět jejich otázky, vysvětlit jim principy. Preferuji trpělivost, vlídnost, pohodu a zájem někoho něco užitečného naučit (samozřejmě za adekvátní plat).


      Pokud máte zájem, stát se (placenou) lektorkou/lektorem sebeobrany pro dívky a ženy v tomto projektu a jednou až dvakrát do měsíce přes víkend po celé ČR pomoci s workshopy pro veřejnost, dále mi pomoci s natáčením nových videotutoriálů (výukových videí sebeobrany) na tento web a s tvorbou propagačních foto a video materiálů pro šíření užitečnosti sebeobrany po internetu, do škol, pracovišť, úřadů a pod ... napište mi mail na : sebeobrana@mozaikatv.cz a do mailu uveďte :

  • jméno
  • věk
  • odkud jste
  • mail, telefon, facebook - kontakty
  • práce, studium, časové možnosti
  • motivace k tomu, učit sebeobranu
  • sportovní dovednosti, zkušenosti, zájmy
  • přiložte fotografie nebo videa tváře a postavy, může být při sportu, v civilu

     Na váš mail vám odpovím podrobnostmi spolupráce a vysvětlením, jak probíhá příprava, spolupráce, jaké jsou finance a další možnosti.

                                                                                                       Jaroslav Polák, září 2019

Josef "Abudu" Veselý

Štětí - lektor sebeobrany a přežití pro děti a mládež

...................

Soňa Kalaninová

Praha

27 let


Spojte se s námi i na sociálních sítích, lajkněte naše FB stránky, staňte se členkami a členy našich FB skupi a sledujte nás na Instaramovém profilu Bodyguard Combat Art :