Legenda o krvi a lásce

Theresa Melville, Nakladatelství Brána 2017


     "Odnesl jí srdce", odvětil muž, aniž by se na ni podíval. "Vzal si její srdce, to udělal."

     "Srdce..." Zakryla si oči rukama. "Můj Bože, Collins to říkal!"

      "Co říkal?"

     "Včera večer říkal, že si prostitutky nezaslouží, aby měly v hrudi srdce, nebo něco podobného. On je ta zrůda!" koktala nevěřícně. "Musíte ho najít, i kdyby jste na něho měli poštvat celou policii!"

      "Žádného policistu," prohlásil inspektor. "Proti Virgilu Collinsovi máme hodně indicií, ale zatím žádný důkaz. Ani Abberline nic neví. Collinsův dům a nemocnici hlídají moji informátoři, muži, kteří pracují pro mě a kterým absolutně věřím. Teď je potřeba maximální opatrnost a utajení."

..................................

     Londýn 1888.Je horké léto a obyvatelé města mluví jen o Jacku Rozparovači. Šílený vrah hledá své oběti mezi dívkami, které v londýnských uliích prodávají svá těla. Všechny prostitutky z čtvrti Whitechapel mají strach, že právě ony padnou do spárů sériového vraha. Jednou z nich je Muriel Gravesová, která v této době plné krve a bolesti potkává ženu, jež změní její život : komtesu Susan Ballantyneovou. Mezi dvěma ženami, navzdory faktu, že pocházejí z odlišných světů, vznikne pevné přátelství. Susan se ve snaze chránit Muriel před vražedným řáděním Rozparovače vystauje nebezpečí a navštěvuje svou přítelkyni ve vykřičené čtvrti.

Nakladatelství Brána 2017

 www.brana-knihy.cz