Léčivé rostliny 2/ Evropa

Valdemar Grešík, Nakladatelství Eminent  2013


     Tato kniha není klasickým herbářem, ale spíš příručkou pro domácí i profesionální uživatele. Na rozdíl od většiny podobných publikací přináší fotografie živých i sušených rostlin a také jejich umělecké ilustrace. Popisuje, jak droga a čaj z ní vypadají a chutnají, jaká je možnost záměny, upozorňuje i na specifika skladování a na hlavní indikační oblasti. Nechybí ani případná rizika užívání, obsahové látky a rozpustnost účinných látek ve vodě.

     Do druhé části z připravovaných tří dílů vybral autor léčivé rostliny, které mají v Evropě dlouholetou tradici a jsou aktivně užívány i v našem léčitelství.

............................

     Valdemar Grešík (1962) vystudoval VŠE a obor léčivé rostliny na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové. Přednášel i na 1. lékařské fakultě UK v Praze a je majitelem firmy Valdemar Grešík - NATURA s.r.o., která se zabývá výrobou bylinných čajů a přípravků. Patří mezi naše přední znalce fytoterapie.

    Z knihy získáte kromě přehledu všech léčivek na území Evropy také  základní pojmy, jak s rostlinou pracovat, co je základní složkou, jak připravit macerát, nálev, odvar, tinkturu, extrakt, sirup, víno, olej, či mast, jak léčivé byliny podávat, dávkovat, skladovat ....  jak připravit čaje, jaké má každá rostlina obsahové látky, na co dát pozor a předejít záměnám ...

Nakladatelství Eminent 2013

www.eminent.cz