Láska prochází kuchyní

Denisa Bartošová, Nakladatelství Smart Press 2015


     Jako Alenka v říši divů! Přesně tak jsem si před lety připadala, když jsem se, tak trochu náhodou, ocitla u focení jídla jako dekor stylistka. Tato pracovní nabídka ke mně vážně hledala svou cestu, tak jak to často bývá, známá říkala známé, ať řekne ... Semlelo se to rychle a já najedno stála s celým týmem časopisu Apetit za fotoaparátem. Byla to láska na první pohled, která stále trvá a je pořád plná vášně. Ve stejnou dobu mě oslovili také z Marianne bydlení, a tak se stalo, že se z jinak šťastné ženy, která hledala svou cestu, stala šťastná "dekor stylistka".

      V knize "Láska prochází kuchyní" jsem se rozhodla spojit obojí dohromady - moji lásku k vaření a focení jídel spolu s tvořením, bez kterého si už svůj život nedokážu představit. Díky nejrůznějším příležitostem, jako jsou narozeniny, nebo Vánoce, jsem brzy zjistila, že největší radost svým blízkým udělám něčím uvařeným (domácím a nešizeným) a od srdce darovaným. A právě při vaření a balení dárku pro mého manžela vznikl nápad na knihu plnou jedlých dárků.

      A jak už to v mém životě bývá, všechno se pak zase semlelo rychle a já poslední měsíce svého života nedělala nic jiného, než vymýšlela, psala, testovala, vařila a pekla. Sháněla vhodné krabičky, stuhy, papír, skleničky a ty pak plnila a balila. Mezi tím vším jsem několikrát propadla hysterii, když nešly vyklopit bábovky, nebo usušit maliny, ale ... Je na světě - moje první knižní dítě, kniha, která nemá snahu suplovat kuchařky. Jejím úkolem totiž není nasytit rodinu, ale vytvořit něco malého, dobrého a především něco pro radost. Snad se při jejím čtení a následném tvoření budete dobře bavit a bude vám inspirací.

Nakladatelství Smart Press 2015

 www.smartpress.cz