Láska k nedokonalým věcem

Haemin Sunim, Nakladatelství JOTA Brno  2019    www.jota.cz


Láska k nedokonalým věcem

Haemin Sunim, Nakladatelství JOTA Brno 2019 www.jota.cz


       Možná jste už slyšeli, že kdykoli vás někdo vroucně obejme, prodlouží se vám tím život o další den. Samozřejmě není možné nijak ověřit, jestli je to skutečně pravda, ale pro nikoho z nás nebude nijak obtížné pochopit pointu. Když máme pocit, že je život čím dál těžší, vřelé objetí beze slov může mít větší léčivou sílu, než logické, krok za krokem vystavěné vysvětlení toho, proč je situace složitá. "I když tě nemohu zbavit bolesti, budu stát po tvém boku a neopustím tě ani v těch nejtěžších chvílích". Nejsrdečněji to vyjádříte objetím.
..........................
        Nejdřív buďte hodní sami na sebe - a až pak na ostatní.

      Život na nás tlačí ze všech stran. Někteří reagují obrácením do sebe a zamlčováním problémů, což může vést k úzkostem, nebo depresím. Jiní se soustředí na tvrdou práci v zaměstnání, ve škole, nebo doma a doufají, že tak učiní šťastnějšími sebe i své milované. Ale co když stačí být sám sebou? Stejně, jako když v letadle dostaneme pokyn nasadit kyslíkovou masku nejprve sobě a teprve potom pomáhat ostatním, musíme se především usmířit se svým já, abychom našli smír také se světem okolo nás.
      Haemin Sunim se s moudrostí sobě vlastní věnuje tématu péče o sebe a ukazuje, že pouze přijetím sebe sama - a všech nedostatků, díky kterým jsme sami sebou - můžeme dosáhnout naplňujících vztahů s partnerem, rodinou a přáteli.
      Jeho slova spolu s půvabnými ilustracemi potěší vaše oči i srdce a pomohou vám mít rádi sebe, svůj život a vše, co do něj patří.
...............................
      Haemin Sunim je jedním z nejvlivnějších současných učitelů zen-buddhismu. Po celosvětovém úspěchu jeho první knížky "Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte" (JOTA 2017) přichází ke čtenářům druhá sbírka moudrých poučení, propojených Sunimovými úvahami a zkušenostmi z vlastního života.
        Nedílnou součástí knížky jsou obrázky čínské malířky Lisk Feng, držitelky mnoha ocenění za knižní ilustraci. Oslovují čtenáře svou prostou krásou, zvou k zastavení a zamyšlení.

       Když se staráte v první řadě o sebe, také svět uzná, že si zasloužíte, aby o vás bylo postaráno.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :