Láska a sýr v Paříži

Victoria Brownleeová, Nakladatelství METAFORA,  GRADA Publishing a.s.  2018  www.grada.cz


Láska a sýr v Paříži

Victoria Brownleeová, Nakladatelství METAFORA, GRADA Publishing a.s. 2018 www.grada.cz


      Victoria Brownleeová je zkušená novinářka, píšící o jídle do renomovaných kulinářských časopisů. Narodila se v Melbourne, ale většinu posledních deseti let strávila cestováním po světě a ochutnáváním místních jídel. Nakonec na dva roky zakotvila v Číně, kde pracovala jako redaktorka časopisu Food + Drink v Šanghaji. V roce 2016 vyměnila knedlíčky za sýry a usadila se s manželem a dcerou v Paříži, kde žije dosud.  "Láska a sýr" je její románová prvotina, v níž zúročila zkušenosti a zážitky ze své práce.

...........................................

      Když jsem vzala práci v kuchyni Flat White, nepředpokládala jsem, že se hned druhý den setkám s oním krásným tajemným Francouzem. A rozhodně jsem nepočítala s tím, že budu unavená, zpocená a neupravená.

        Moje první směna proběhla mnohem lépe, než jsem očekávala. Zjistila jsem, že je dost osvěžující nesedět za kancelářským stolem a užívala jsem si, že se mohu svobodně pohybovat po kuchyni, i když je tak maličká. A neustálý přístup k vynikající kávě byl velkým plusem. Když jsem zvážila, kolik ušetřím peněz za své víkendové kávy pro radost, kuchyňská výpomoc se vyplatila ještě víc.

      Můj zprvu ne právě pozitivní dojem z Chrise rychle zmizel, když jsem ho poznala lépe. Pod vnější slupkou, kterou jsem mylně považovala za nadutost, jsem objevila příjemného, zábavného a až absurdně upřímného člověka, se kterým jsem si během chvilek volna ráda proklábosila.

...........................................

      Jak nejlépe přežít zlomené srdce? Ella se po nečekaném rozchodu vydává z Austrálie do Paříže a začíná nový, dobrodružnější život. Neumí ani slovo francouzsky, přesto si najde práci i svůj oblíbený obchod se sýry a učí se mluvit, jíst i milovat po francouzsku. A musí se rozhodnout, který ze dvou velmi rozdílných mužů jí bude průvodcem. Román vás provede nejrůznějšími kulinárními zážitky a zvyklostmi Francie a dodá vám energii a chuť vydat se na cesty nebo čelit překážkám v životě s podobnou grácií a nadhledem jako hrdinka Ella.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :