La Buchta

Petra Frýdlová, Venny Hladík, Johana Pošová - Nakladatelství Smart Press 2016


     Když se řekne pečení, začnou někoho svrbět ruce, někdo zůstane v klidu a někdo si začne připadat jako před zkoušením z neoblíbeného předmětu. Když se ale člověk ocitne před výlohou cukrárny, vzpomene si na babiččiny bábovky nebo máminy koláče, bývá nadšení všeobecné. Asi bychom si všichni rádi dali kousek, nebo možná i celý plech.

     Food stylistka Petra, designer Venny a fotografka Johana se rozhodli, že pro všechny, kdo pečení milují, ale nechtějí se stát profesionálními cukráři, vymyslí něco jednoduchého. Těsto, které umíchá i malé dítě, ale které za pomoci pár obměn a triků poslouží jako základ pro spoustu senzačních dezertů  (zvláštní příchylnost je pak projevena bábovkám, ovšem téměř bezpracným - babi div se). Svůj nápad pak s hravostí sobě vlastní tato trojice s uměleckým názvem "La Buchta" shrnula pod stejnojmenný název knihy. Knížka, kterou teď drží čtenář v ruce, je prvním vyjádřením tohoto konceptu.

Malinový dort s vanilkovým krémem, krémový jahodový dort, tiramisu dort, kokosový dort, limetkový dort, kávový dort s hruškami a karamelem, borůvkový dort, mandlový dort, mrkvový koláč s limetkovým krémem, mechové koláčky, starodávný toskánský koláč, čokoládový chilli chlebíček, fíkový koláč, perník s kokosovou šlehačkou, zázvorový koláč s čokoládou, pistáciové donuts, madlenky s borůvkami, mandlové smaženky, rozmarýnovo-mandarinková bábovka s kaštany, zebra bábovka, javorové mini bábovičky, makovo-čokoládová bábovka, mramorová bábovka, bezová bábovka, rumovo-oříšková bábovka, chřestový koláč, snídaňové máslové scones, špenátový quiche ..... a další unikázní recepty z dílky "La buchta".

Nakladatelství Smart Press  2016
www.smartpress.cz