Kyvadlo

Adam Hamdy,  Nakladatelství X. Y. Z.    Albatros média a.s.   2017


      Wallace si prohlížel strážného, sedícího naproti němu. Stál mezi nimi stůl a místnost, v níž se nacházeli, ležela až někde pod zemí. Vlastně to byla kancelář, kam si bezpečnostní služba vodila lidi, jako byl on. Kolegové toho strážného oslovovali Dwayne a zřejmě to byl jejich benjamínek, zelenáč, protože mu svěřili tak snadný úkol, jakým se jim muselo zdát jeho střežení.

     Neuvěřitelný kontrast mezi Dwayneovou pečlivě vyžehlenou uniformou a Wallaceovým špinavým modrým pyžamem jenom posiloval dojem, že je to setkání dvou různých světů. Wallace mohl být ale rád, že to, jak vypadá, dovedlo strážné k tomu, aby ho zařadili do šuplíku "neškodný blázen" a ne do kategorie "nebezpečný blázen", protože to by nedostal možnost komukoliv vyprávět svůj příběh. Už ho ale stejně sthli varovat, že pokud Constance Jonesová nepotvrdí, že ho zná a on že jim lhal, okamžitě na něj zavolají policii.

...........

     Probudí se zmatený. Dezorientovaný. Spoutaný na židli s oprátkou kolem krku ...  John Wallace nemá tušení, co se děje, ani jak se do této situace dostal. Jediné, na co se dokáže soustředit, je muž v masce, který neúprosně utahuje lano. Je tohle konec?  Kyvadlo osudu se nakloní v jeho prospěch : dostane šanci utéci, najít pravdu a zachránit si život. Vrah je mu ale stále na stopě a všechno se může změnit pouhým zhoupnutím smrtícího kyvadla.

.............

      Fascinující psychologický thriller označovaný za jeden z nejlepších titulů roku 2016

................

Nakladatelství X.Y.Z.  Albatros média  2017

www.xyz.cz        www.albatrosmedia.cz

recenze zveřeněna 22. března 2017