Kurzy TV moderování

moderování zpráv, rozhovorů, reportáží, talk show, magazínů, dokumentů + vlastní You Tube tvorba


Ve zprávách na TV PRIMA se stabilně již delší dobu setkáváte s moderátorkou Nelou Friebovou. Začněte jako Nela s moderováním na NET-TV Mozaika EU:

Ve zprávách na TV PRIMA se stabilně již delší dobu setkáváte s moderátorkou Nelou Friebovou. Začněte jako Nela s moderováním na NET-TV Mozaika EU:


Kurz TV moderování a videotvorby na You Tube pro rok 2019   -    3x víkend :  27. - 28. duben  -  11. - 12. květen  -  25. - 26. květen

cena kurzu : 5.000,- Kč / osobu

max. 10 osob v kurzu


     V kurzu,  který probíhá celých šest dnů (3x víkend) v Praze, v reálném prostředí (ulice, park, náměstí, studio ...) pro reportáže, se účastníci naučí veškeré základy televizního moderování - buď pro svou další kariéru v různých televizích (internetových i klasických), nebo pro kvalitní start svého You Tube kanálu. Prakticky si vyzkouší, jak se moderuje zpráva, reportáž, rozhovor, dokument, talk show s více hosty, jak se pracuje s jednou, nebo více kamerami, jak se mluví na mikrofon, jak vypadají tiskové konference a pod ...

     Jak vidíte v množství přiložených ukázkových videí, při TV moderování se můžete dostat do nejrůznějšího prostředí, bavit se o nejrůzněších akcích, kultuře, módě, sportu a životě. Stejně jako dvě moderátorky naší televize Mozaika, Nela Friebová a Simona Šimková, se i vy můžete vypracovat do zpravodajství velkých TV stanic - Mozaika je dobrý start, kdy sbíráte neocenitelné praktické zkušenosti.

     Vše, co si zkoušíte, rovnou natáčíme a hned vidíte sami sebe - kurz je praktický, neučíte se teorii ve školní lavici, ale ihned pod vedením ředitele TV Mozaika Jaroslava Poláka moderujete, vidíte se, opravujete se a hned se zlapšujete a odstraňujete chyby a slabé stránky.

     Po ukončení kurzu si můžete založit svůj You Tube kanál a realizovat své tvůrčí autorské sny, nebo se můžete zapojit do tvorby televize Mozaika a moderovat vlastní pořad, TV magazín, či tématickou rubriku - nebo se vydáte za dráhou profesionálního moderátora, či moderátorky do velkých TV stanic.


      Do kurzu se může přihlásit kdokoli, kdo má zájem, ve věku od cca 10 let až jakkoli výše, jakékoli rasy, či národnosti, pokud ovládá češtinu, nebo slovenštinu. Nemusíte mít ani praxi, ani zkušenosti - vše vás naučíme od základu. Kurzy jsou v uvedené dny v dubnu a květnu v Praze, vždy od cca 10.30 do cca 18.00 hodin. Kurzovné je 5.000,- Kč na osobu, platí se zasláním na bankovní účet při přihlášení předem a teprve zaplacením kurzovného je vaše přihláška potvrzena a místo v kurzu blokováno. Pro osobní přístup v rámci výuky je počet mít v kurzu omezen na max. 10 - neváhejte proto s přihláškou.

O přihlášku a podrobné informace o průběhu kurzu si pište mailem na :    redakce@mozaikatv.cz

     Do mailu uveďte své jméno, věk, odkud jste, motivaci pro účast v kurzu a telefonní kontakt. Přiložte zřetelnou a současnou fotografii. Obratem vám zašleme přihlášku a další pokyny.


Inspirujte se ukázkami naší videotvorby, ale nekopírujte, najděte si vlastní styl a vlastní témata a splňte si své tvůrčí sny!


Kurz televizního moderování je vhodný i pro děti (od cca 10-12 let jakkoli výše), záleží na jejich zájmu s schopnosti se během tří víkendů soustředit na workshopy.


Moderujte rozhovory se svými hosty, umělci, sportovci a zajímavými lidmi, kteří vás mohou obohatit tím, co znají, umí a co zažili.


Staňte se novináři a můžete se se slavnými lidmi, politiky, podnikateli, umělci, herci ... setkávat na novinářských akcích a tiskových konferencích, na které byste se jinak nedostali ....


Navštěvujte filmy, divadelní představení, nebo čtěte knihy a natáčejte a moderujte vlastní recenzní videa a vyhlašujte své vlastní soutěže.


Vydejte se moderovat do světa módy, krásy, kosmetiky, módních přehlídek, ateliérů a salonů ...


Moderujte ale i vážná témata, lidské osudy a životní příběhy, přinášejte divákům moudra zkušeností, nebo svá vnímání toho, co se děje okolo vás a ve světě.


Pokud dobře ovládáte anglický, nebo jakýkoli jiný jazyk tak, že se bez problémů domluvíte, moderujte rozhovory i se zahraničními hosty.


I naše kurzy jednou začínaly - a televize Mozaika připravuje moderátorky a moderátory již od roku 2010.

Na TV NOVA vidíte téměř denně moderovat Simonu Šimkovou. Podívejte se, jak začínala s moderováním na NET-TV Mozaika EU:

Na TV NOVA vidíte téměř denně moderovat Simonu Šimkovou. Podívejte se, jak začínala s moderováním na NET-TV Mozaika EU:


Máte rádi kulturu, divadlo, velké akce, veletrhy a festivaly? Tak je pro TV Mozaiku natáčejte a moderujte své vlastní reportáže - viz další ukázky :