Kurz reálné sebeobrany pro ženy a dívky

Individuální přístup i výuka se zkušeným lektorem - vy si zvolíte kdy a kde v rámci celé ČR


      Sebeobrana je dovednost, kterou se jednou naučíte a už se vám nikdy neztratí - je vstřebaná na fyzické úrovni vaším tělem do podoby základních reakcí, pohybů a instinktivních odpovědí na nebezpečí. Nelze ji ztratit, nelze ji s sebou nemít, nelze ji zapomenout doma.

       Ale naučit se ji prostě musíte, pokud ji chcet umět. Tím, že si o ní budete číst, nebo se jen z gauče dívat na videa, se ji nenaučíte. A stejně jako cokoli jiného, se ji nejlépe a nejrychleji naučíte s někým, kdo ji opravdu umí a kdo ji také umí učit.

        Sebeobrana není bojový sport, nemusíte "ustát a udýchat" turnajové souboje, nebo deset kol v boxerském ringu. Také to není umění zabíjet, určené pro vojenské jednotky a speciální komanda. Sebeobrana je umění využít situace, svého těla a jeho naučených i vrozených instinktů k tomu, abyste se vyhnuli nebezpečným situacím a v případě, že už na vás někdo útočí, se mu dokázali ubránit a vytvořit si prostor pro únik, nebo mu zabránili v další agresi.

      Proto se v sebeobraně, kterou se může naučit opravdu kdokoli, vyučují nejprve základy pohybu v bojových uměních (jak stát, pohybovat se, jak se krýt a bránit, jak využit údery a kopy v protiútoku), ty se poté procvičují v krátkých kombinacích (technikách), což je něco jako "choreografie" několika pohybů, možnost, jak se bránit proti konkrétnímu útoku ..... a obojí (základní pohyby a kombinace) se nakonec stanou přirozenou součástí vašich telesných reakcí procvičováním v lehkém sparringu, což je v podstatě improvizace reálného souboje, procvičovaná lehce, bez napětí, bez ublížení si - ukládáte vše naučené do těla v podobě instinktivních reakcí.

      Situace, ve kterých potřebujete sebeobranu, mohou nastat kdekoli a kdykoli - doma, v dopravním prostředku, na rušné ulici, na chodbě či schodištích domů, na procházkách v lesích. V tom okamžiku se bráníte v oblečení, jaké máte na sobě, s předměty, jaké máte zrovna při sobě, nebo po ruce, tam, kde právě jste.

       Proto i nácvik je nejlepší provádět doma, v běžném prostředí, venku - ne pouze v prostorné tělocvičně na měkkých žíněnkách (nebo pěnovém tatami) a ve volném kimonu - a po důkladném rozehřátí a rozcvičení.

       Osobní výuka sebeobrany pro ženy a dívky s Jaroslavem Polákem :   Jaroslav Polák, zakladatel projektu - je nabídkou kurzu sebeobrany pro jednotlivce. Platíte si zkušeného soukromého učitele, který se po dobu výuky věnuje pouze vám. Tím se nestane, že nebudete stačit rozumět výuce, jako na kurzech, kde je třeba 50 lidí najednou, nebo že se budete nudit a ztrácet čas, pokud se lektor věnuje začátečníkům a vy čekáte.

       Základní kurz sebeobrany, po kterém se budete umět ubránit v běžných situacích agrese, šikany, domácího násilí, pouličního násilí a pod .... nabízíme v rozsahu deseti výukových lekcí v délce pěti hodin (dvě hodiny tréninku, hodina teorie a strategie, dvě hodiny tréninku) za cenu 8.000,- Kč. Po něm je možné přejít na pokračující kurzy a zdokonalovat své dovednosti.

      Vzhledem k tomu, že se jedná o zcela individuální výuku a tu lze realizovat kdekoli v ČR, v jakýchkoli dnech a za zcela různých podmínek (které záleží na vás), si vše ostatní s jakoukoli zájemkyní domluvíme formou mailu (nebo formou zpráv na FB) individuálně. Kontaktujte nás buď na mailu : sebeobrana@mozaikatv.cz
nebo na FB profilu :  https://www.facebook.com/mozaikaredakce

a vše další si již povíme, vysvětlíme, upřesníme a domluvíme individuálně.

      Nabídka kurzu sebeobrany s individuální výukou je určena jakékoli ženě či dívce z ČR ve věku minimálně 14 let a jakkoli výše. Při výuce je možná a vhodná i přítomnost další osoby, se kterou bude absolventka výuky dále pohyby, techniky a sparring procvičovat a trénovat. Kurz se dá dle vašich možností a potřeb rozložit do těch dnů (pracovních i výukových), kdy budete mít čas - a to i pokaždé jinak. Platíte si za deset absolvovaných pětihodinových lekcí - vy si stanovíte kdy a kde, vy si určíte, zda to zvládnete za měsíc, nebo za rok ...