Kuchařka pro teenagery

Julie Kučerovská, Nakladatelství SMARTPRESS 2018     www.smartpress.cz


Kuchařka pro teenagery

Julie Kučerovská, Nakladatelství SMARTPRESS 2018 www.smartpress.cz


      Ahoj, já jsem Julie a v téhle kuchaře tě vezmu s sebou do kuchyně a spolu tam zvládneme nachystat zdravé a dobré svačiny do školy i na kroužky, překvapit rodiče pořádnou snídaňovou hostinou během víkendového rána, nebo přichystat párty a piknik pro tvé kamarády. Vaření a pečení totiž není složité a zvládneš ho levou zadní, i když je pro tebe kuchyně zatím třeba úplně nepoznané území. Já jsem tuhle kuchařku napsala v patnácti. Teď je mi šestnáct a už nějakou dobu u sporáku trávím. Jak vidíš, dá se to bez problémů zvládnout - a navíc ti teď poradím, jak na to. Pojď do toho!

      Tato kuchařka je výzvou šestnáctileté Julie jejím vrstevníkům - i když třeba jídlo vypadá složitě, jeho příprava může být úplně jednoduchá a zvládne ji každý. A ani začínající kuchařky a kuchaři by se neměli bát popadnout do ruky měchačky, hrnce a pekáče a pustit se do díla. Vaření je zábava, zvlášť když jídlo chystáme pro rodinu či přátele, či dokonce s nimi.

      Kniha je rozdělena do sedmi tématických kapitol, kam autorka zařadila recepty pro nejrůznější každodenní i slavnostní příležitosti - čtenářům přináší tipy na zdobnou a chutnou víkendovou snídani, menu na nedělní oběd, vánoční pohoštění, zábavný piknik v parku, nebo občerstvení na párty - ale i na zravé a syté svačiny, nebo rychlou vegetariánskou večeři. Jednoduché a rychlé recepty přesvědčí mladé čtenáře, že není třeba mít strach, protože když všechny s přehledem zvládne stejně stará Julie, proč by nemohli oni?

     Chcete si ráno přispat a zároveň se krásně nasnídat, ale nechce se vám snídani připravovat? Nebo na Vánoce netrávit celý den o samotě v kuchyni? Máte doma děti, které se do kuchyně moc neženou, protože si myslí, že to nezvládnou? Tak přesně toto je kuchařka, která vám ukáže, že když se chce, všechno jde. A Julie chce ukázat, že připravit třeba snídani, oběd, nebo oslavu zvládnou všichni.

      Julie se motala v kuchyni už odmala, a když jí bylo asi šest, upekla své první muffiny. Sama s směs na ně připravila a ještě je nakonec krásně nazdobila. Od té doby v kuchyni začala kralovat, dotáhla to tak daleko, že se všichni doma těšíme, až zase bude vařit ona. Já už jen pomáhám a uklízím binec, který tam po vaření zůstane. Ale rozhodně to za ten pocit, že přijdete ke krásně upravenému stolu a jen si užíváte jídlo, stojí.

     Obdivuju její nadšení pro pečení a vaření, trpělivost, s kterou dokáže dorty, nebo sladké nazdobit. A taky to, že nepodléhá nejrůznějším dietám a výstřelkům, jak to dívky v jejím věku někdy dělají. Julie vaří chutně, zdravě, ale rozhodně se nebojí sáhnout i po smetaně, nebo cukru. Díky tomu je její kuchařka plná "normálních" vyvážených receptů, které teenageři potřebují. Přeju jí, aby jí láska k vaření a pečení zůstala.

                                                                                             Maminka

Zajímavá a doporučená videa z produkce NET-TVMozaika EU: