Krvavé ostří

Sarah J. Maasová, nakladatelství Coo Boo, Albatros média a.s.  2017


     Celaena Sardothien, usazená v poradní komnatě v Tvrzi vrahů, se opřela na židli. "Už je po čtvrté hodině ráno", poznamenala a přitom si uhlazovala záhyby šarlatového hedvábného županu. Pak pod dřevěným stolem překřížila kotníky holých nohou. "Tohle by mělo být opravdu důležité".

     "Kdybys celou noc nečetla, třeba bys nebyla vyčerpaná", uťal jí mladý muž, sedící naproti. Nevšímala si ho. Místo toho si prohlížela ostatní čtyři přísedící, shromážděné v podzemní místnosti. Všichi to byli muži,  všichni byli podstatně starší než ona a všichni se vyhýbali jejímu upřenému pohledu. Celaena si pohrávala s upravenými nehty a přitom pečlivě zachovávala neutrální výraz. U dlouhého stolu se sešlo pět nájemných vrahů - včetně ní -, pět z nejspolehlivějších společníků Arobynna Hamela.

..........................

     Celaena Sardothien je nejobávanějším zabijákem celého Adarlanu. Jako obyvatelka Tvrze vrahů musí bezvýhradně poslouchat svého pána Arobynna Hamela, přesto však důvěřuje pouze jedinému člověku - svému kolegovi a příteli Samovi. V těchto novelách nabitých akcí se Celaena vydává na několik odvážných misí, které mají prověřit její schopnosti. Ocitne se na vzdálených ostrovech, uprostřed nemilosrdné pouště, i na výpravě za osvobozením otroků. Ovšem ne vždy jedná v souladu s Arobynnovými příkazy a za to by mohla zaplatit vlastním životem.

Nakladatelství Coo Boo 2017,  Albatros média a.s.

www.cooboo.cz,    www.albatrosmedia.cz