Krizové zásoby - v bytě


      Vědomě nadepisuji tuto rubriku "v bytě" - protože jsem člověk, co celý život žil v městských bytech a nikdy jsem nežil v domech, na venkově, v hospodářstvích, na farmě a pod .... V bytě je z hlediska přežití krizových situací spousta věcí jednodušších, ale také spousta věcí, které udělat nemůžete. Pitná a ze zákona chemicky i bakteriálně ošetřená kvalitní voda vám v klidové situaci teče z kohoutku, stačí jím otočit. Na WC stačí spláchnout a nestaráte se co jde kam a co se s vašimi exkrementy dál děje. Teplo máte v zimě z ústředního topení, opět jen otočíte kohoutkem (a zaplatíte účet). Na venkově, pokud máte u domu pozemek, si zas můžete postavit skleník, zasadit ovocné stromy, vykopat sklep, zasadit brambory a zeleninu, chovat slepice, králíky, prasátko ....

       Byt, především v panelákové zástavbě, je anonymní, nikdo neví, co se z všemi těmi stejnými okny a dveřmi skrývá. Většinou neznáte ani své nejbližší sousedy. Na venkově je vše mnohem více viditelné, lidé o sobě vědí daleko víc, znají se, pomáhají si - ale také budou vědět, co doma (přibližně) máte.

       Ale jak jsem již napsal, jsem člověk bytový a tak se budu na tomto webu soustředit na přežití krizových situací v městském bytě. Mám celkem štěstí a náš byt disponuje dvěma docela velkými balkony. Jeden je na slunečné a jeden na stinné straně - tak uvidíme, co se s tím dá dělat .....Na textu této stránky právě pracuji, děkuji za trpělivost :-)

.....