Krizové vaření - hodně jídla za rozumné peníze


       Ahoj, toto je rubrika se zcela novými a pouze autorskými videorecepty. Budou přibývat postupně, vše, co jsem natáčel v minulých letech, jsem s koncem roku 2022 smazal a dál už budu natáčet recepty v novém stylu, komentované, praktické a zaměřené na "vaření v krizi" - tedy na uvaření dostatku jídla pro celou rodinu za rozumné peníze i čas.

      Krizové vaření pro mne neznamená vařit z bramborových slupek, jíst pražené cvrčky, nebo jen ohřívat konzervy. Budeme spolu vařit dobrá, kvalitní i docela zdravá jídla z poctivých a čerstvých surovin. Jen nebudeme vařit nesmyslně - proč bych měl v Čechách vařit neustále nějaké krevety, kraby, nebo chobotnice, když jsou drahé, seženu je většinou jen zmražené a to ještě vylovené ze silně znečištěných vod asijských farem, odkud v sobě mají samé těžké kovy, herbicidy, pesticidy, antibiotika - a většinou jsou už bohužel spíš zdraví škodlivé.

       Také na vás nebudu valit laviny avokáda, qunoi, manga a dalších cizokrajných druhů surovin - proč bychom měli neustále kupovat něco, co je zbytečně předražené, dovážené přes půl zeměkoule a držené v chemických plynech a nálevech, aby to sem vůbec zvládlo dorazit ... ? U nás toho roste víc než dost, máme i své maso a další produkty, které se na náš stůl mohou dostat ještě čerstvé a za ceny, které budou normální - i pro nasycení vícečlenné rodiny.

       I když jsem už pár let profesionálním kuchařem a vařím po restauracích, tak vám ve svých videích a videoreceptech nabídnu jednodušší, kvalitní a cenově přijatelné vaření doma. Bydlím v paneláku a vařím si jednoduše doma na stole, nebo, když je venku teplo, tak na balkoně. Pomáhají mi v tom i doma pěstované bylinky - například.

       Těším se i na vaření na cestách, v kempech, pod stanem - už se na to připravuji :-)

        Že stojíme v roce 2023 na prahu jedné z největších krizí, ve které se sečtou nakumulované problémy, dluhy a negativní energie minulých desetiletí blahobytu na úkor budoucnosti, je jasné snad každému. Jak se s tím ale vypořádat a mít i tak pohodový a pozitivní život, to už každému jasné není. Snad vám na této cestě tímto webem a jeho obsahem budu k užitku.

                               březen 2023  - Jaroslav Polák

Omáčky
Přílohy
Jídla s sebou
......