Kreslení přírody

Mark a Mary Willenbrinkovi  -  Nakladatelství Zoner Press Brno 2019  -  www.zonerpress.cz


Kreslení přírody

Mark a Mary Willenbrinkovi - Nakladatelství Zoner Press Brno 2019 - www.zonerpress.cz


     Už jste někdy pocítili ten klid při procházce lesem, či vzrušení z kupících se bouřkových mraků na pláži? Výtvarná díla nám umožňují podobné momenty zachytit a sdílet s ostatními.
      Tato kniha, spojující vaši lásku k přírodě a zájem o umění, vám pomůže rozvinout dovednosti potřebné ke kreslení. Naučíte se, jaké vhodné pomůcky používat, jak v kreslení aplikovat nejrůznější techniky a jak využít některý z triků, jež profesionální umělci používají každý den. Navíc se dozvíte o základních výtvarných principech a rozvinete své pozorovací schopnosti.
      Kreslení je dovednost, která se zlepšuje cvikem. Buďte aktivní a vezměte si při čtení této knihy skicák a tužku s sebou na procházky přírodou. Zvažte také použití digitálního foťáku pro shromáždění vašich vlastních referenčních fotografií.
..................
     V praktické příručce "Kreslení přírody" vám Mark a Mary Willenbrinkovi zábavným a přátelským stylem výuky představí, jak realisticky zachytit svět kolem vás.
     Naučíte se kreslit vodu a odraz ve vodě, sníh, led, pohoří, různé druhy stromů a mraků, přírodní jevy, jako blesk, nebo tornádo, vodopád a v neposlední řadě také zvířata, protože ta do přírody samozřejmě nezbytně patří. Bude vám stačit malý formát papíru, nemusíte se bát velkých ploch.
      Tím, že se ke kreslení používají jen tužky o různé tvrdosti, získáte perfektní povědomí o stínování a principech světla a stínu, nezbytně potřebných pro různé druhy kresby a malby. Kniha vám pomocí jednoduchých příkladů poskytne nezbytné základy pro vaši budoucí tvorbu. Naučíte se, jak v praxi fungují základní koncepty, jako je perspektiva a kompozice a mnoho dalšího.

Další zajímavá a doporučená videa z originální autorské produkce NET-TV Mozaika EU: