Kouzlo Kaligrafie - Inkoust a inspirace

Betty Soldi, Nakladatelství METAFORA Praha 2018    www.metafora.cz


Kouzlo Kaligrafie - Inkoust a inspirace

Betty Soldi, Nakladatelství METAFORA Praha 2018 www.metafora.cz


       Znovu se dotkněte psaní, pohrajte si s inkoustem a objevte kreativitu a radost z kaligrafie.

     V této pěkně uspořádané knize vás kaligrafka a návrhářka Betty Soldi vezme na soukromou cestu, na níž začnete rozvíjet vlastní osobitý styl a naučíte se vyjadřovat sami sebe krásným ozdobným písmem. Díky kreativním praovním cvičením se seznámíte s novými tvary písmen, naučíte se rozpoznávat chyby a budou k vám přicházet nové nápady, jako je psaní rtěnkou na zrcadle, nepo popisování listů různými úslovími. Oživte kaligrafii zábavným a neotřelým způsobem - vytvořte třeba dárkový papír, nebo popište balonky, či vánoční koule. Nechte se inspirovat a uvidíte, jak se vaše kaligrafické umění bude rozvíjet.

.....................................

            Když jsem se narodila do florentské rodiny, která se již od roku 1869 věnuje ruční výrobě ohňostrojů, jasně zazářila moje šťastná hvězda. Vyrůstala jsem obklopena střelným prachem a sírou, stříbrným prachem a uměleckými výrobky z řemeslného papíru a provázků. Všude kolem mě byly tvořivé ruce, které se něčeho dotýkaly, cosi trhaly, kroutily a pěchovaly, dávaly život explozím - a díky nim bylo na obloze ještě víc hvězd. Od útlého věku jsem byla obklopena lidmi, kteří oslavovali myšlenku tvoření rukama.

      V sedmi letech jsem se s rodiči a sestrou přestěhovala z Itálie do Londýna. První den ve škole jsem vůbec nerozuměla angličtině, ale pamatuji si, jak mě fascinovalo, když učitelka psala křídou na tabuli abecedu. Při tom se kouzelně objeovaly tvary písmen. Každé z nich mělo svůj vlastní tvar, význam a vzhled a vyvolávalo určitý pocit ...

     Od té doby miluji tvary písmen.

Doporučená a zajímavá videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :