Komiksový náčrtník

Petr Kopl, Nakladatelství Zoner Press, a.s. Brno   2018


     Tato kniha je tvořena třemi hlavními kapitolami. Radím vám dobře: Nepřeskakujte. Tvorba komiksu je jednoduchá jen na první pohled. Nenechte se ochudit o jediný detail, protože právě v nich je jeho duše. To nejdůležitější, co se odehrává v komiksu, není vidět. Abyste tu podstatu pochopili, musíte se prokousat i tím, co si myslíte, že znáte.

     O tvorbě komiksu totiž koluje velké množství mýtů a polopravd. Pokusím se vás tímto lesem lží provést. Buďte tedy pozorní. Nebude to lehká cesta. A někdy to bude bolet. Ale slibuji, že pokud budete pracovat opravdu svědomitě, provedu vás ohněm a tam na druhé straně pohlédnete na komiks jinýma očima.

     Tvorba komiksu krok za krokem:

      Náčrtník obsahuje postupy a návody, jak si krok za krokem vytvořit vlastního hrdinu a řadu dalších postav. Odhalíte pravidla komiksu i různé archetypy postav. Dozvíte se, jak funguje řeč těla a že hrdinovi nikdy neprší do tváře. Naučíte se kreslit bubliny i zvuky, vytvořit příběh a napsat sénář. Získáte základy ohledně vydávání komiksů a cenné rady, týkající se jednání s vydavatelstvím. A čeká vás toho ještě daleko víc. Navíc máte k dispozici volné stránky, na kterých budete plnit úkoly a procvičovat kreslířské dovednosti.


Nakladatelství Zoner Pres, a.s. Brno  2018

 www.zonerpress.cz