Komiksový náčrtník

Petr Kopl, Nakladatelství Zoner Press, a.s. Brno   2018    www.zonerpress.cz


Komiksový náčrtník

Petr Kopl, Nakladatelství Zoner Press, a.s. Brno 2018 www.zonerpress.cz

     Tato kniha je tvořena třemi hlavními kapitolami. Radím vám dobře: Nepřeskakujte. Tvorba komiksu je jednoduchá jen na první pohled. Nenechte se ochudit o jediný detail, protože právě v nich je jeho duše. To nejdůležitější, co se odehrává v komiksu, není vidět. Abyste tu podstatu pochopili, musíte se prokousat i tím, co si myslíte, že znáte.

     O tvorbě komiksu totiž koluje velké množství mýtů a polopravd. Pokusím se vás tímto lesem lží provést. Buďte tedy pozorní. Nebude to lehká cesta. A někdy to bude bolet. Ale slibuji, že pokud budete pracovat opravdu svědomitě, provedu vás ohněm a tam na druhé straně pohlédnete na komiks jinýma očima.

     Tvorba komiksu krok za krokem:

      Náčrtník obsahuje postupy a návody, jak si krok za krokem vytvořit vlastního hrdinu a řadu dalších postav. Odhalíte pravidla komiksu i různé archetypy postav. Dozvíte se, jak funguje řeč těla a že hrdinovi nikdy neprší do tváře. Naučíte se kreslit bubliny i zvuky, vytvořit příběh a napsat sénář. Získáte základy ohledně vydávání komiksů a cenné rady, týkající se jednání s vydavatelstvím. A čeká vás toho ještě daleko víc. Navíc máte k dispozici volné stránky, na kterých budete plnit úkoly a procvičovat kreslířské dovednosti.


Nakladatelství Zoner Pres, a.s. Brno  2018

 www.zonerpress.cz

Nenechte si ujít originální videa z produkce naší televize :