Kombinace s pásem, či provazem

Cokoli typu pásu má v rukou tu výhodu, že se tím můžete bránit i útočit - zachytávat rány i zbraně, blokovat a odrážet, škrtit a zadržovat, vložit kámen a mávat jím okolo sebe, použít i jako prak a kámen vrhnout dopředu a pod ... Lze použít pásek, ubrus, část oblečení, ručník, závěs, či záclonu ... ale i například kovový řetěz nebo ocelovou strunu - již s těžšími následky.


     V této krátké obraně s pásem proti úderu tyčí blokujeme útok a protože vstupujeme dovnitř prostoru útočníka, je třeba jednat rychle, celá technika po nacvičení by měla být provedena v jednom plynulém pohybu. Tato videa jsou výuková, proto vše ukazujeme pomalu, aby byly zřetelné všechny pohyby. Za své paže se zároveň chráníme, držíme je stále před sebou. Hned po bloku tyče přehodíme pás přes hlavu útočníka a v rukou jej stáhneme do škrcení.

U této ukázky má dívka v ruce obyčejnou šálu a brání se nejprve útočníkovi, který ji fackuje z obou stran tak, že se kryje za obě předloktí a ustupuje. Ve vhodném okamžiku (v nápřahu) ale přikročí do prostoru útočníka, přehodí rychle šálu přes jeho hlavu a utáhne ji tím, že jedna ruka (níž) přitahuje šálu k sobě, druhou ruku (výš) naopak propne dopředu a tím vytvoří účinné škrcení krku.

Doporučená a zajímavá videa s tématikou sebeobrany a survivalu z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :