Kombinace beze zbraně

Nejobsáhlejší skupina kombinací, která zahrnuje obranné kombinace proti nejrůznějším typům a způsobům útoků - držení, škrcení, sevření, údery, kopy ... při boji beze zbraně využíváme pouze svého těla - protože prostě nemáme nic jiného k dispozici, nebo protože svému tělu věříme více, než předmětům a zbraním okolo sebe, se kterými neumíme dobře zacházet, nemáme boj s nimi natrénován.


Obrana proti škrcení krku jednou rukou - kombinace malé rotační páky na zápěstí s velkou pákou na rameno - zadržení útočníka v kontrolované poloze a jeho případné odvedení pryč.

Vyvléknutí z držení krku oběma rukama - nepoužívá se síla proti síle, ale pomocí ramen a celého těla se "jako úhoř" vysmekneme ze sevření, stačí dostat jedno rameno a ruku nad paže útočníka, zadržet jeho hlavu a druhou rukou zespodu udeřit, nebo jen tlačit spodní plochou dlaně na jeho bradu.

Přidržíme si ruku, kterou nás útočník škrtí, na své hrudi a druhou rukou jej tlačíme spodní plochou dlaně do brady - klopíme jeho hlavu nahoru a dozadu. Celé tělo se napne, jako kdybychom napínali tětivu luku.

Při sevření přes obě ruce můžeme vtlačit palce obou držených rukou do útočníkových slabin, tím si vytvoříme prostor pro kop kolenem do rozkroku a uvolníme tak jeho držení. Pak následuje libovolný protiútok dle konkrétní situace.

Doporučená a zajímavá videa s tématikou sebeobrany a survivalu z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :