Koláče, bábovky, záviny


Lehký letní borůvkový koláč s tvarohem a Cottage sýrem

      Forma vymazaná máslem a strouhaným kokosem. Základní těsto : polohrubá mouka cca 300g, kypřící prášek do pečiva, dvě vejce, cukr krystal (vanilkový cukr), máslo cca 100g - prohněteme, dáme do pečící formy a krátce zapečeme v troubě, cc 15 minut. Pak přidáme náplň z dvou kostek tvarohu, jednoho přírodního Cottage sýra, tří vajec a cukru, na kterou nasypeme odpovídající množství čerstvých borůvek. Pečeme cca 40 minut. Hotový koláč posypeme moučkovým cukrem a necháme vychladnout. Já ozdobil na talíři šlehačkou a nastrouhanou čokoládou.


Švestkovo-makový koláč z kokosové mouky

      Kokosová mouka, případně i kokosové mléko, se kterým lze svařit mák, dodají tomuto koláči velice příjemnou vůni, chuť i lehkost. Drobenka je zde jak základním těstem, tak i posypem společně s mandlovými lupínky.

      Maková náplň : mletý mák, mléko (kokosové), cukr. Tvarohová náplň : tvaroh, žloutky, zakysaná smetana. Drobenka : Kokosová mouka smíchaná s polohrubou pšeničnou, máslo, žloutky, kypřící prášek, vanilkový a moučkový cukr. K tomu : švestky a mandlové lupínky. Kokosovou mouku a kokosové mléko pohodlně zakoupíte na e-shopu : www.asiafood.cz