Kindervejce, aneb jak jsem se rozdvojila

Petra Poncarová, Nakladatelství Brána 2018


      Tak jo. Kaju se. Celý týden jsem si vydržela odepřít druhé okno na obrazovce počítače. Až dneska při debatě na netu mě to zase posedlo.

Postýlka. Já nemám postýlku!!!

      A všechny holky už ji mají přinejmenším zamluvenou, některým dokonce stojí i nazdobená nebesy a kompletním povlečením uprostřed obýváku místo plazmové televize. Aby bylo čím se chlubit návštěvám.

..........................................

      Hlavní hrdinkou knihy je mladá žena, kterou zajímá móda, hudba, film a další běžné záležitosti. Dokud nezatouží po dítěti. Přes tikající biologické hodiny však odmítá být jednou z těch "bláznivých matek" a slibuje si, že zůstane za každou cenu takzvaně normální. Čím blíže je však porodu, zjišťuje, že se děje pravý opak a směje se své počáteční naivitě. Navíc má dojem, že partner nedostatečně prožívá její "jiný" stav a dochází mezi nimi k různým nedorozuměním, která bývají až komická.

      Autorka s vtipem komentuje jedno z nejdůležitějších období každé ženy. Všem, co se cítí unavení realitou, dokazuje, že i na krizové situace lze nahlížet s humorem. Od snah o početí až po samotný porod. Čtivá a neobyčejně zábavná kniha pobaví bezdětné, dětné, i ty, co se toto složité martyrium teprve chystají podstoupit. Humorné vyprávění, které s vtipem poskytuje návod, jak otěhotnět, porodit a nezbláznit se z toho.

Nakladatelství Brána 2018

 www.brana-knihy.cz