Každej šéf je vůl

Jiří Štědroň, Nakladatelství Brána 2017


    "Ne, to ne, do novin nikdy!"

    I když byla Karolina maximálně opatrná a sdělovala svůj návrh po špičkách a skoro šeptem, první Andreina reakce byla striktně odmítavá. 

    "Ale nabízejí ti ty peníze. Ty by se mohly hodit, ne?"

    "To váš, že by se hodily. To bys nevěřila, co takoví mrňousové stojej ... ale to bych Zdeňkovi nemohla udělat!"

    "Jak nemohla? A on mohl? Pamatuj si, chlap nikdy ženskou nebije! Nikdy! To je zbabělost! A teď bude dělat slušňáka před celým národem? Promiň, ale ty jsi povinná to zveřejnit!"

    Bavily se ještě dlouho. Andrea váhala čím dál víc, až nakonec s Karolininým návrhem souhlasila. Podepsala paní Heribanové a Lesku exkluzivitu a namluvila plný diktafon. A předala inkriminující fotky. Materiálu bylo víc a byl ještě mnohem ostřejší, než Karolina původně tušila.

..................................

    Dva příběhy známého českého umělce Jiřího Štědroně, v nichž autor vychází ze svých profesních a životních zkušeností. Hrdina novely "Sklenáři" Patrik Vávra je bývalý herec, pokoušející štěstí v malé dynamické reklamní agentuře. Chce získat atraktivního klienta, což se mu sice podaří, ale zadělá si tak na řadu problémů, dokonce mu několikrát jde i o život. V povídce "Každej šéf je vůl" se populární herec a zpěvák vrací z vězení a obtížně se snaží navázat na dřívější slávu. Pronásledují ho stíny minulosti i nové problémy s majitelkou divadla, kde získal angažmá. Jeho život se opět zamotává. Je však odhodlaný překonat všechny překážky a začít znovu.

Nakladatelství Brána 2017

www.brana-knihy.cz