Kalendář akcí, lekcí, kurzů, workshopů ... Magických pohybů


       Naprostá většina činů na cestě toltéků - lovců síly je zcela individuální. Je to jednoduše proto, že život každého z nás jde jinými cestami, pro každého je na jeho pouti připraven jiný prožitek, jiná realita, jiné zkoušky. Proto každý toltécký lovec praktikuje to, co potřebuje, tehdy a tam, kde a kdy to potřebuje, kdy je na to připraven - každý ve svém životě a sám za sebe. Můžeme společně o praktikách a cvičeních toltéků mluvit a diskutovat pro vysvětlení a pochopení toho, co uděláme a proč to děláme - ale zda to skutečně uděláte (začnete a dotáhnete až do konce) a jaký to na vás bude mít dopad - to už je jen a pouze na vás samotných. Nikdo jiný za vás neudělá nic.

      Existuje ale výiimka, a tou jsou právě sestavy "Magických pohybů". Cvičení Magických pohybů (sestav Tensegrity) není toltéckou technikou změny sama o sobě, ale je to mocný nástroj kterým si dodáte energii - sílu k činům, k rozhodnutím, k probuzení smyslů energetického těla a pod.... Navíc to příznivě ovlivňuje vaše zdraví, kondici, vaše energetické i fyzické tělo.

       Carlos Castaneda byl univerzitně vzdělaný latinoameričan, který v cca šedesátých letech minulého století představil existenci toltéckého vnímání světa široké laické veřejnosti. Vydal soubor 12 knih vyprávění o svém učení u jakijského naguala dona Juana Matuse (sám přiznává, že jméno je pro ochranu jeho mentora smyšlené), vedl přednášky a semináře na toto téma. Jedna z těchto knih je věnována právě Magickým pohybům, které ho jeho indiánský mentor naučil. Castaneda tyto cviky upravil do sestav, které pak se svými stoupenci cvičil po USA pod logem organizace "Cleargreen". Jak sám vysvětluje, předal tyto cviky a vůbec celé učení široké veřejnosti - nikdy nechtěl, aby se staly komerčně využívané k dosahování titulů mistrů, velmistrů, guru a pod .... Chtěl, aby Magické Pohyby cvičili všichni podle svého a užívali jejich obrovské síly aktivovat, vířit a vracet životní energii do energeticého těla. 

Akce
Akce
Akce

         Já jsem původní cviky Tensegrity Carlose Castanedy, vzhledem ke své celoživotní cestě učitele bojových umění, lehce obohatil o hlubší dechovou práci, dále o vizualizaci toku energie při cvičení a pokud cvičíme ve městských tělocvičnách, tak o cvičení na indiánskou hudbu, která umožní mnohem rychlejší vytěsnění vnitřního hovoru z mysli. Původní indiáni cvičili sami, v horách a pouštích středního Mexika. Nikdy nepoznali, jak se účinek cvičení násobí a zesiluje, když více lidí cvičí společně. To poznali až žáci Carlose Castanedy.

       Když cvičí jedinec, vzniká okolo něj slabší energetické pole, v jehož hranici vířená a probouzená životní síla jedince ožívá, probouzí se, přemísťuje se, vrací se zpět do životních center a posiluje cvičícího jednotlivce. Když cvičí skupina, tak nad celou skupinou navíc vznikne skupinové energetické pole, ve kterém se účinky Magických pohybů pro každého cvičícího jednotlivce zesilují a jejich nástup je rychlejší. Po světě takto cvičí až několik set lidí ve velkých cvičebních sálech. Já v Čechách zažil 300 lidí na svém workshopu - a byla to neuvěřitelná síla.

      Nyní se ke cvičení "Magických pohybů" po dvacetileté pauze vracím a nabízím to i komukoli, kdo projeví zájem. V odkazech na této stránce (výše) najdete nabídku aktuálních akcí, na které se můžete přihlásit.