Jógová terapie

Kristen Butera, Staffan Elgelid,  Nakladatelství GRADA 2019   www.grada.cz


Jógová terapie

Kristen Butera, Staffan Elgelid, Nakladatelství GRADA 2019 www.grada.cz


     Jóga je v dnešní době oblíbenější více, než kdy jindy. její pozitivní účinky jsou celosvětově uznávány a cvičící i cvičitelé jsou na praktikování jógy závislí. Důvody, proč je tak populární, jsou stejně rozmanité jako lidé, kteří se jí věnují. Bez ohledu na fyzickou zdatnost a sportovní aktivitu je jóga pro téměř každého to pravé.

     Seznamte se s jógovou terapií, která vám ukáže nejen jógu, ale i každodenní činnosti v novém světle, protože vás naučí chápat pohyb. Začnete si uvědomovat své pohybové vzorce, což vám umožní účinněji provádět jednotlivé jógové pozice.

     Pomocí detailních popisů a fotografií vás provedeme cvičením a technikami dýchání a vizualizace, které vám pomůžou zlepšit fyzické, duševní, emocionální a duchovní zdraví. Názorně se seznámíte s efektivními pozicemi pro pohyblivost, sílu, regeneraci a rovnováhu, spolu s relaxačními technikami a technikami ke snižování stresové zátěže.

................................................

     Při studiu jógy je obvyklé, že začnete na jednom místě a skončíte na jiném, zcela nečekaném. Možnosti učit se prostřednictvím jógy jsou stejně nekonečné jako samotná praxe. Dokonce i tato kniha je příběhem o jedné z těch nečekaných cest. Je prací dvou lidí s podobnými zájmy a zcela odlišným zázemím, kteří se v pravý čas sešli, aby se navzájem ovlivnili a podívali se na cvičení jógové terapie z jiného úhlu pohledu.

      Naším cílem je dovést vás k hlubšímu porozumění sobě samým prostřednictvím aplikované jógové terapie : uvědomit si, rozlišit a začlenit oblasti svého života, které si chcete intenzivněji uvědomovat. Když na sobě začnete tímto způsobem pracovat, měli byste mít vůli přistupovat ke svým pohybovým návykům neotřelým a kreativním způsobem.

Doporučená videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našich dvou You Tube kanálů :