Jídla s rýží - asijská kuchyně


Rýžová pánev s thajskou červenou rýží, brokolicí a grilovanými rajčaty.

      Vše z jedné pánve - na směsi řepkového a sezamového oleje orestovaná farmářská slanina, cibule a česnek, červená sladká paprika (kapie) a zelená pálivá paprika (beraní rohy), bambusové výhonky a slaměné houby, doplněné houbovou sójovou omáčkou. K tomu na másle uvařená červená thajská rýže.  Servírováno s brokolicí uvařenou v páře a politou máslem a plátky rajčat, grilovanými s posekanou petrželkou, solí a granulovaným česnekem.
     Sezamový olej, bambusové výhonky, slaměné houby, houbovou sójovou omáčku, nebo červenou thajskou rýži zakoupíte pohodlně na českém e-shopu : www.asiafood.cz

Kuře pečené na zázvoru a kurkumě s jasmínovou rýží

Tento recept je volně inspirován íránským receptem na grilovanou křepelku. Pro naši kuchyni je i nezvyklá úprava kuřete, které se jen rozřízne podél prsní kosti a celé kuře vytvoří vlastně "placku", kterou grilujeme, nebo pečeme.

Marináda na kuře : nastrouhaný zázvor, prolisovaný česnek, sůl, černý pepř, mletá kurkuma, limetka, arašídový olej. K tomu : kuře, jasmínová rýže, máslo, čerstvé bylinky, sladká chilli omáčka.

Kvalitní mletou kurkumu, arašídový olej, nebo sladkou chilli omáčku zakoupíte pohodlně na českém e-shopu : www.asiafood.cz