Jezte chytře, aneb Eat.Q.

Susan Albers, Psy.D.     Nakladatelství ANAG 2017


     Chcete vědět tajemství? Jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro své zdraví, je jíst skvělé jídlo, ani hodně, ani málo. Víte, je to zvláštní a záhadné místo mezi dvěma světy, jež objevil jen málokdo. Během posledních 20 let péče o pacienty jsem zjistila, že většina lidí ví co má jíst, ale bojuje s množstvím, případně jí z jiných důvodů, než je hlad. Ty obvykle souvisejí s emocemi a starými nefunkčními schématy.

     Není divu, že se znalostmi o tom, co jíst, daleko nedojdeme, jedná-li se o posvátnou "cestu" vidličky do úst.

     Pokud jste na tom podobně jako většina lidí, kteří zápasí s jídlem, ať už máte, či nemáte nadváhu, pak velkou část dne přemýšlíte, fantazírujete a plánujete, co budete jíst. Možná si každé pondělí dáváte předsevzetí, že vyzkoušíte nejnovější trend ve stravování. Možná radostně nastražíte uši, když váš známý objeví nejnovější doplněk stravy, který by, jak doufáte, mohl jednou provždy vyřešit vaše problémy s jídlem. Je smutné, že žádný takový doplněk neexistuje - všechny jen "prodražují" vaši moč.

......................

     Doktorka Susan Albers je licencovaná klinická psycholožka na Cleveland Clinic, která se specializuje na hubnutí, fyzický vzhled a emoční jedení. Vstudovala University of Denver a postgraduální studium dokončila na Stanford Univerzity. Doktorka Albers byla hostem v "The Dr. Oz Show", "CNN" a "NPR" a často poskytuje rozhovory a konzultace pro magazíny "Prevention", "O", "The Oprah Magazine","Family Circle" a "The Wall Street Journal".

Nakladatelství ANAG 2017         www.anag.cz