Ještě to nebalím, vzkazuje babička

Judy Leigh,  Nakladatelství METAFORA - GRADA Publishing, 2019       www.grada.cz

Ještě to nebalím, vzkazuje babička

Judy Leigh, Nakladatelství METAFORA - GRADA Publishing, 2019  www.grada.cz       Evie Gallagherová před nedávnem ovdověla a po čase nejistoty a smutku prodala svůj dům a přestěhovala se do domova důchodců. Myslela si, že tam nade společnost a zábavu a místo toho má pocit, že se ocitla v nudné a ohlupující čekárně na smrt. Jenže Evie se na umření rozhodně necítí, ba právě naopak!

      Jednoho rána se proto rozhodne z domova odejít a vydává se na svou dobrodružnou cestu s jediným cílem - nadechnout se pořádně života. Jedna neuvěřitelná situace stíhá druhou, až nakonec úplně přirozeně vyplyne, že Evie ve své nově zakoupené obytné dodávce projíždí napříč Francií a objevuje nová místa i přátele.

     Ne každý si však myslí, že velké dobrodružství je pro ženu jejího věku vhodné. Nejméně ze všech Eviin syn Brendan a jeho žena Maura, kteří se jí snaží podle nejasných sms zpráv vystopovat a dopravit zpět domů. Sami přitom procházejí manželskou i osobní krizí.

     Když se nakonec všichni sejdou, o překvapení není nouze - Brendan sice možná rezignoval na plnohodnotný život a lásku, ale Evie rozhodně ne ....

........................

     Evie kráčela do kopce, z jedné strany zavěšená do Kat a z druhé do Maddie. Bylo slyšet hudbu, vítr k nim z dálky přinášel tóny píšťal a všchny tři ženy si už začaly podupávat do rytmu. Maddie se naklonila k Evie : "Dokud neuvidíš bretaňské tanečníky, nemůžeš tvrdit, žes Pentrez doopravdy poznala. Přicházejí sem v létě každý pátek. Bude se ti to líbit, Evie."

     Kat se na ni usmála a Evie jí úsměv oplatila. Tak šťastnou, jako během posledního týdne mladou ženu předtím nikdy neviděla. Všechny tři společně pilně pracovaly na renovaci "gites" a při práci si vesele povídaly. Evie předstírala, že je pohoršená Katinou chraptivou interpretací různých takzvaných tradičních irských písní. Zvlášť šťavnatá byla píseň "Paddy McGinty´s Goat". Vyprávěly si historky ze života a popíjely přitom pálenku.


Doporučená videa z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našich dvou You Tube kanálů :