Jeden blesk!

Tilo Gockel - Nakladatelství Zoner Press Brno a.s. 2017      www.zonerpress.cz


Jeden blesk!

Tilo Gockel - Nakladatelství Zoner Press Brno a.s. 2017  www.zonerpress.cz


      Publikace "Jeden blesk!" vám přináší nejnovější dávku triků, týkajících se fotografických technik, využívajících práci s bleskem.

      Ne každý fotograf má k dispozici více blesků a ti ostatní s sebou nechtějí tahat na focení tolik vybavení. Tak proč si nevystačit s jedním bleskem? Vždyť Slunce je pro Zemi také jediným a primárním světelným zdrojem a přesto poskytuje obrovské množství světelných možností.

      To je základní myšlenka této knihy. Všechna schémata, popsaná v kapitolách se semináři lze zreprodukovat pomocí jediného blesku - obvykle externího - a budete se divit, co všechno tato zařízení dokážou. Nejenže blesk dokáže osvítit scénu nebo fotografovaný objekt, ale může také promítat barvy a vzory. A v případě, že vám pro vaši fotografii jedno světlo nestačí, ukážu vám, jak pomocí jednoho blesku vytvořit vícenásobný zdroj světla.

     Žijeme v době, kdy i ty nejkompaktněší blesky v sobě skrývají ohromnou sílu. Je až k neuvěření, jak může zařízení, které snadno schováte do fotobrašny, nebo i kapsy u bundy a na jehož napájení stačí několik tužkových baterií, pozitivně ovlivnit vaše fotografie .... tedy pokud víte, jak s ním správně pracovat.

      První část knihy se zaměřuje na vysvětlení konceptů svícení, na rozbor nejčastěji používané techniky a popis faktorů, které světlo a svícení ve fotografii ovlivňují a které je potřeba znát. V druhé rozsáhlejší části, která se skládá z 26 lekcí, nebo jak je sám autor pojmenovává, z 26 seminářů, se na názorných ukázkách naučíte, jak nasvítit konkrétní scény a objekty. Od fotografování jídla přes produktovou fotograii až k portrétům. Součástí těchto postupů jsou schemata svícení, ukázkové snímky a autor vás také nechá nahlédnout pod pokličku následných úprav v počítači.


Nenechte si ujít originální videa z produkce naší televize :