Jak vařit s televizí Mozaika

Tuto nabídku můžeme poskytnout z kapacitních důvodů cca čtyřem zájemcům/zájemkyním najednou, je to míněno jako pomocná ruka pro jejich start do samostatnosti. Takže platí kdo dřív přijde ....


       Pokud máte zálibu ve vaření, touhu své kulinářské umění, nebo své speciality ukázat ostatním kuchařům a kuchařkám v domácnostech po celém světě - nebo chcete sami cestovat po různých městěch, krajích a zemích a ochutnávat místní speciality a komentovat je pro diváky na internetu ve svén vlastním TV videokanálu - ale neumíte natáčet, stříhat, ozvučovat a produkovat videa, nemáte k tomu potřebné vybavení, prostor, techniku, nebo na zpracovávání videa a starání se o propagaci svého videokanálu nemáte čas - máme pro vás zajímavou nabídku z naší redakce.

      Dáme vám v televizi Mozaika prostor pro svůj vlastní pořad. který si vy dle svého přání a umu připravíte, před kamerou předvedete vaření, pokud budete chtít i okomentujete (každý pořad může vypadat úplně jinak) - my vám vaše vaření natočíme, sestříháme do podoby hotového videa, vložíme na náš You Tube kanál do vašeho vlastního samostatného seznamu videí - a protože jsme restrovanými (a monetizovanými) partnery You Tube, podělíme se s vámi spravedlivě půl na půl o příjem z monetizace vašich videí.

      Tady jsme samozřejmě nevymysleli nic převratně nového, mnoho lidí na celém světě má dnes své seriály o vaření na You Tube, od profesionálních kuchařů po úplně normální maminky v domácnosti. Někdo vaří ve své kuchyni v paneláku, někdo má k dispozici krásný venkovský statek a políčka plná čerstvé zeleniny a všeho dalšího, jiný chodí s pánví a kotlíkem vařit do lesů a do hor .... někdo vaří pro sebe, někdo pro rodinu, jiný třeba pro celou vesnici. To ale neznamená, že nemůžete přidat i svou ruku k dílu a videa, která jsou ve světě velice oblíbená, také natáčet.

     Stejně tak pokud se rozhodnete být samostatní a založit si vlastní You Tube kanál a svá videa si zami atáčet, stříhat, ozvučovat, vkládat na internet a šířit do světa, držíme vám palce. Založit si You Tube kanál je celkem jednoduché a zdarma. K tomu, aby se váš nový You Tube kanál mohl stát smluvním partnerem You Tube a začít vydělávat na monetizaci videí (platba za reklamy, které You Tube na vaše videa začne vkládat), musí mít (nově zpřísněné podmínky od roku 2018) :

  1. 1.000 odběratelů vašeho kanálu
  2. 4.000 hodin sledování za posledních 90 dnů
  3. min. 10.000 shlédnutí

      Přitom aby byly z monetizace více, než drobné na zmrzlinu, musíte mít sledovanost řádově v milionech, protože za 1.000.000 shlédnutí vašich videí (v součtu) dostane od You Tube cca 10.000,- Kč (pokud máte jako TV Mozaika smlouvy přes TUBRR.cz a díky tomu hladké fungování plateb, obrovskou hudební knihovnu zdarma, poradenství a pomoc odborníků - tak po odeštení jejich provize je to cca 7.000,- Kč). A to nezískáte z prvních videí, pokud nemáte celosvětově geniálně unikátní nápad, nebo to nepodpoříte reklamní kampaní. A tu vám opět televize Mozaika nabídne, dokonce bezplatně protože budeme neustále propagovat a šířit veškeré naše vařeni, s tím se "sveze" i vaše. Budeme i vkládat finance do placené reklamy na You Tube, na Facebooku a pod ...

     V tuto chvíli to nebereme ani jako čistou komerci - prostě vaření nás baví, zdravá strava a udržení zdraví nás hluboce zajímá, chceme se sami vrátit ke zdravým surovinám, domácímu pěstování zdravé a nezávadné zeleniny, ovoce a dalších surovin - a všechno to stojí samozřejmě peníze, takže budeme rádi, když monetizace z You Tube uhradí náklady na suroviny, vybavení a natáčení samotné a také na cestování za kulinářskými zajímavostmi, za odborníky a zdravou stravu na biofarmy a pod ...

Jak tedy na to?

     Nejprve nám napište na mail :  redakce@mozaikatv.cz a popište, kdo jste, odkud jste, co byste chtěli vařit/tvořit/udit/smažit, péct/grilovat/zdobit ... a pod ... a pokud máte představu, tak kde byste vařili (kde by se to natáčelo), kde budete brát suroviny (bylo by dobré mít k nim vlastní přístup), jak často byste si představovali natáčení a jak pravidelně. Pokud nás to zaujme, obratem vám odpovíme a navážeme dialog o podrobnostech.

      Natáčet budeme buď u vás (musíte mít prostor nejen pro vaření, ale také pro kameru, případně světla - a vařit tak, aby to kamera mohla natáčet. Zda budeme točit jen vaše ruce, nebo vás celé, je na domluvě. Můžete vařit doma i na chatě, či chalupě, ve stanu v kempu, v lese, v restauraci, na farmě z vlastních surovin a pod ... to záleží na tom, co máte k dispozici a co nabídnete.

     Můžete vařit i v naší redakci, kde je vše základní, co je třeba k obvyklému vaření - plus světla, kamera a pod ...

     Na vás jsou náklady, spojené s tím, že vytvoříte před kamerou to, co vytvořit chcete - tedy náklady spojené s prostorem, vybavením (kuchyňským) a surovinami, případně dalšími lidmi (například při domácí zabijačce). Na TV Mozaika jsou náklady spojené s cestou za vámi s kamerou a světly, s natáčením, střihem, umístěním a šířením videa po internetu a sociálních sítích.

     Výsledné video je majetkem produkce televize Mozaika, to znamená, že i když s natáčením skončíte, nebo začnete natáčet sami pro sebe na svém vlastním kanále, dosud natočená videa na kanáli TV Mozaika trvale zůstanou a nebudete mít právo žádat jejich smazání. Vaše právo na 50% monetizace bude zachováno dále a zisky vám budou pravidelně vypláceny.

     Projděte si i univerzální informace o tom, co je televize Mozaika zač, jak začala, jak vyrostla, co dělala, dělá a co dělat chce v budoucnu a za jakých podmínek hledá nové moderátory/moderátorky a spolupracovníky :

      Postupně zde ještě informace zpřesníme, upravíme a doplníme, a to i o stránku jak spolupracovat na rubrice o cestování - a to další v případě vašeho zájmu už budeme řešit osobně.

                                                                                                                                    Jaroslav Polák, ředitel NET-TV Mozaika EU     Máte chuť začít před kamerou vařit, ale nevíte, jak by měla vaše videa vypadat? Nemusíte kopírovat, probuďte svou fatazii a buďte originální! Na začátek vám alespoň nabídneme pár inspirativních ukázek z You Tube videokanálů domácích kuchařů a kuchařek z celého světa :