Jak se tvoří mandaly

Dita Vořechovská, Nakladatelství C-Press, Albatros média a.s.  2017


    Mandaly jsou všude okolo nás. Existují od počátku. Mandala znamená kruh a skrývá se ve věcech, se kterými se denně setkáváme. Mandalou je květina, rozříznutý citron, chrámové okno, kulaté hodiny, nebo třeba atom. V dávných dobách byla mandala prostředkem ke komunikaci s bohy. Jako léčebný prostředek pro psychoterapii ji "znovuobjevil" C. G. Jung a v současnosti je oblíbeným nástrojem k relaxaci.

.....................................

     "Tuto knihu jsem vytvořila pro všechny, kteří rádi tvoří, i pro ty, kteří již tvořit zapomněli. Je jakýmsi shrnutím toho,co jsem se doposud při tvorbě mandal naučila a čím jsem si s nimi prošla. Tvoření mne velmi obohacuje a stejně tak i práce na této knize. Je mým přáním, pokud již tvoříte, aby vás inspirovala a něco nového naučila. A pokud zrovna netvoříte, nebo jste to už zapomněli, abyste se díky ní na cestu tvoření, která obohacuje a přináší radost, opět vydali. A abyste si uvědomili, že tvoření nemá žádné hranice a nechali se naprosto vést svojí vlastní fantazií."

................................

      Začnete od začátku - s bílým papírem a tužkou. A pomocí geometrických sítí a jejich jednoduchého využití se můžete dopracovat k mnoha krásným výtvorům, které budou harmonizovat vás i celé vaše okolí.

Nakladatelství C-Press, Albatros média 2017
www.albatrosmedia.cz

recenze zveřeněna 14. dubna 2017