Jak a kde se učit sebeobranu s námi

Základem je samostudium podle výukových videí a tréninkových plánů. Při tréninku sebeobrany je pro vás ale také velmi prospěšné se občas vzájemně setkat, procvičit si pohyby, techniky i sparring s jinými lidmi, nechat si opravit detaily a naučit se novým postupům - a to vše půjde na jedno až dvoudenních workshopech a seminářích. Budeme je organizovat jak v spolupráci s fitky a kluby po celé ČR, tak i sami - venku i ve vnitřních klubech a sálech. Můžete se do těchto workshopů sami zapojit i jako učitelé a lektoři - vyškolíme vás a připravíme pro výuku sebeobrany.


Sebeobrana pro veřenost je v centru pozornosti všech lidí njen v ČR, ale i v Evropě. Bezvýhradně souhlasíme s názorem, že je velmi užitečné se sebeobranu naučit a naučit jí své děti. Ale málokdo to opravdu dělá. Důvod je jednoduchý - sebeobranu si většina lidí plete s bojovými sporty, se zápasy na plný kontakt v klecích, či v ringu, s armádními systémy pro výcvik speciálních jednotek, či s tradičními školami bojových umění minulých staletí - to vše se totiž v ČR jako sebeobrana vyučuje, nebo za sebeobranu vydává. V "kurzu" je nejvíce "Krav Maga", což je systém zbytečně brutální a pro sebeobranu ne tolik vhodný - byl vyvinut pro speciální komanda izraelské armády - a to široká veřenost není. Stejně tak si neumím představit patnástiletou dívku jak trénuje MMA a nechává do sebe bušit naplno, nebo někoho, kdo projde týdenním kurzem karate, nebo taekwon-da a žije v mylném domění, že by se na ulici ubránil.

Sebeobrana je na trénink náročná stejně tak, jako jiné pohybové a sportovní dovednosti a dobře bruslit se také nenaučíte za týden ... Musíte vstřebat základy, pochopit principy, osvijit si pohybové dovednosti, reakce a instinkty, získat dechové návyky, dynamiku, rychlost, pohyblivost  ... to se nestane za týden. Na druhou stranu se v sebeobraně učí jednoduché věci, které zvládne udělat dítě, dospívající dívka, žena v domácnosti, ne příliš zdatný muž, aktivnější senior/ka. Je to systém, zaměřený na jednoduché návyky pro veřejnost - udrazit útok, zasáhnout útočníka, přivolat pomoc, nebo utéci. Neměly by se hned učit techniky, které zabíjejí, jako v Krav Maga (a podobných systémech, Spetznas, Musado, Green Berets a pod ...), neměla by být výuka podmíněna náročnou fyzickou kondiční přípavou, jako v boxu, či MMA. Poud chce být někdo vojákem zabijákem, ať jde do armády, pokud chce vydělávat peníze v ringu, jsou na to profikluby - veškerý respekt před těmi, kdo to dělají, ale je to jiný svět, to není svět veřejné sebeobrany pro běžné lidi a děti.

      "BODYUARD COMBAT ART" je systém vytvořený autorem Jaroslavem Polákem na základě více než dvacetileté praxe lektora, trenéra, autora cca 40 učebnic, profesionálního bodyguarda - právě pro laickou veřejnost. Přestaňte se učit sebeobranu na kurzech pro sportovce (karate, taekwon-do, judo ...), nebo v systémech příliš zbytečně těžkých a brutálních, protože většinu z toho, co se budete učit, jako normální člověk nikdy nepoužijete. Pokud chcete pracovat jako vyhazovač na diskotéce, nebo v herně, kde nevíte, kdo po vás skočí, opilý, či zdrogovaný, pak jste v jiné kateorii. Nám jde o děti, které jsou zbytečně šikanovány, dospívající dívky, které jsou obtěžovány, mladé ženy, které jsou znásilňovány, běžné dospělé lidi, které někdo na ulici zbije, okrade, napadne v úřadě, nebo jsou vystaveni domácímu násilí .... My se na těchto stránkách, v těchto rubrikách, stovkami našich videí zaměřujeme na laickou veřejnou sebeobranu. Plně respektujeme jiné bojové systémy a jejich představitele, ale naší cestou je sebeobrana pro normální běžné lidi a děti.

Workshopy a kurzy ve fitkách a centrech

Rádi navážeme spolupráci s kýmkoli v ČR

V tomto okamžiku, kdy aktivita systému "Bodyguard Combat Art" startuje (i když jde o činnost dlouhodobě úspěšnou, jen po cca 15leté pauze obnovenou), nabízíme dlouhodobou spolupráci na organizování kurzů, seminářů, workshopů všem, kdo mají podobné aktivity, vhodné prostory, či klientelu se zájmem o výuku sebeobrany - tedy fitnesscentra, sportovní centra, tělovýchovné jednoty a sokolovny, školy, ale i větší firmy, či úřady pro své zaměstnance. Vy zorganizujete workshop, seminář, či kurz, my v něm zrealizujeme samotnou výuku. Podrobnosti, podmínky, naše nabídky a výhody najdete uvnitř této stránky.     Spojte se s námi, sledujte naši komunitu, videa, tréninky, akce, workshopy, poznávejte nové lektory a lektorky sebeobrany ve svém okolí a učte se s nimi - vše najdete jak na tomto webu, tak i na našich stránkách a skupinách na Facebooku :


Doporučená a zajímavá videa s tématikou sebeobrany a survivalu z originální produkce NET-TV Mozaika - přihlašte si odběr našeho You Tube kanálu :