Já zhubnu - zdravě a natrvalo

Iva Málková, Hana Málková, Martin Pávek  -  Smart Press 2017


Nakladatelství Smart press 2017

www.smartpress.cz

     Mám nadváhu? Nejím příliš rychle? Mám reálný cíl? Jím pravidelně? Měním stravovací návyky! Správné živiny, semaforový systém, mastné kyseliny, cukry, vláknina, oběd, večeře, svačiny, pitný režim, pravidelný pohyb, aktivní pohyb, toxické prostředí, emoce a jídlo, jak zvládat myšlenky, jak vznikají ideály, jak získat pozitivní vztah k vlastnímu tělu, co s těmi, co vaše hubnutí bojkotují?

    Nejen toto, ale hodně dalšího je obsahem docela velké a přehledné knihy o hubnutí a udržení si štíhlosti - kniha je v novém vydání aktualizovaný bestseller, který vyšel v roce 2005 pod názvem "Hubneme s ruzumem, zdravě a natrvalo". A co říkají autoři v úvodu ? :

     "Nebudeme vám nabízet žádnou dietu. Pokud jste se rozhodli zhubnout, chcete se jistě cítit lépe a žít spokojeně. Toho nedocílíte tím, že se budete trápit hlady, ale tím, že se naučíte přijmout zdravější způsob života za svůj. Budete se radovat ze zdravějších stravovacích návyků, začleníte do svého života pohyb - to vše přispěje k lepší psychické a tělesné pohodě a redukce váhy přijde sama, aniž byste o to výrazně usilovali. Jedině tak se trvale změní váš životní styl a tudíž i váhové úbytky si udržíte navždy. Změny budete provádět pomalu a postupně, s vědomím, že je zcela normální svá předsevzetí občas porušit."

     Obchod s hubnutím je dokonalý. Vyvolává zejména u žen problém nespokojenosti se svým tělem a současně nabízí v lákavé reklamě snadné řešení. Po různých dietách sahají bohužel i ženy s normální váhou - a pokud podléhají těmto nabídkám rok co rok, dostávají se paradoxně z normální váhy do pásma obezity Zhubnou tři kila a přiberou pět a tak to jde stále dokola.