Ikarové bez legend a bájí

Oldřich Doubek, Miroslav Jindra


     "Ikarové" se zlomenými křídly nemohli dlouhá léta o svém osudu nahlas promluvit. Příběh jednoho z nich, pilota Oldřicha Doubka, zrcadlí velké období českého letectva, roky 1925 až 1950.

     Kniha je kombinací osobního vyprávění, rozhovorů a zážitků Oldřicha Doubka a fascinující kronikou pohnutého úseku českých (československých) dějin.

     Příznivci létání a letadel se z první ruky dozví, jak se u nás v roce 1925 létalo, co znamenalo být přijat za žáka "Školy pro odborný dorost letectva při Vojenském leteckém učilišti v Prostějově" a v květnu 1927 ji ukončit. Co následovalo po přidělení leteckému pluku 3 s velitelstvín v Nitře na Slovensku, nebo po odchodu z vojenské služby, kdy se v lednu 1934 stal Oldřich Doubek teprve jedenáctým pilotem Československých státních aerolinií. To vše si čtenář užije plnou a vrchovatou měrou.

     Následná okupace i komunistický režim, který rokem 1950 učinil z pilota nežádoucího člověka - to je část našich dějin, kterou by měli všichni znát, protože jen tak se nedopustíme znovu chyb, které jste již jednou všichni učinili.

nakladatelství  Barrister a Principal

www.barrister.cz